0

Lietuva – NATO pilnametė. 2004 metų kovo 29 dieną NATO nare tapusi Lietuva jau 18 metų yra stipriausio gynybinio Aljanso pasaulyje dalis, o minint šią sukaktį Kovo 29 d. 18 val. Lukiškių aikštėje Vilniuje įvyks šventinis Lietuvos įstojimo į NATO dienos koncertas.

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, šįkart Lietuvos narystės NATO metinės yra ypatingos. Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, sąjungininkai rytinėje Aljanso dalyje šiuo metu yra dislokavę tūkstančius papildomų karių, taip rodant tvirtą NATO įsipareigojimą kolektyvinės gynybos užtikrinimui.

„Šiandien Lietuvos narystė NATO įgyja dar didesnę prasmę. Rusijos karas prieš Ukrainą esmingai keičia labai daug dalykų, suvokiame kokia yra saugumo, laisvo apsisprendimo ir apskritai laisvės kaina. Šiandien NATO sąjungininkai yra labiau susitelkę ir vieningi, visi kartu bandome padėti Ukrainai“, – sako A. Anušauskas.

NATO yra sėkmingiausias istorijoje aljansas, sujungiantis klestėjimo, saugumo ir laisvės garantijas Europoje ir Šiaurės Amerikoje. NATO tvirtai laikosi bendro tikslo užkirsti kelią konfliktams ir užtikrinti taiką bei laisvę Aljanso žmonėms. Sąjungininkai yra įsipareigoję vieni kitiems – bet kokia ataka prieš vieną iš sąjungininkų yra ataka prieš visas Aljanso valstybes.

Pagrindinė NATO užduotis – užtikrinti trisdešimties Aljanso narių saugumą. Lietuvoje dislokuoti NATO sąjungininkų kariai kartu su Lietuvos kariuomenės kariais veikia išvien, siekdami apsaugoti ir apginti kiekvieną Aljanso teritorijos centimetrą.

Kovo 29 d. renginio Lukiškių aikštėje programa:

Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija

Lietuvos ir NATO himnus atliks Lietuvos kariuomenės orkestras ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos vyrų choras „Kariūnas“

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių pasirodymas su dedikuotomis salvėmis

Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo koncertinė programa su Jurgiu Brūzga

Dainas atliks kantri muzikos atlikėjas Lietuvoje dislokuoto JAV bataliono 3-66 štabo seržantas Brianas Gillsas

Renginyje dalyvaus Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų pajėgų kariai su karine ginkluote

LK ir KAM archyvo nuotr.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva