0

Čekijos Vyriausybė priėmė sprendimą Lietuvai skirti 13,5 mln. CZK (apie 530 tūkst. eurų) paramą kovoje su neteisėta migracija per išorinę Europos Sąjungos (ES) sieną.

Čekija yra pirmoji šalis, kuri Lietuvai pasiūlė finansinę pagalbą ginantis nuo Baltarusijos režimo hibridinio išpuolio naudojant migrantus.

„Ši dovana padės sustiprinti ES išorės sienų apsaugą. Lietuva ją galės panaudoti ir fiziniam barjerui tiesti Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje arba apgyvendinimo sąlygoms ir tiesioginei paramai migrantams bei prieglobsčio prašytojams“, — sako vidaus reikalų ministras Janas Hamáčekas.

„Čekijos Vyriausybės sprendimas dar kartą įrodo, kad Lietuvai susidūrus su neteisėstos migracijos krize, esame ne vieni. Reiškiame ypatingą padėką Čekijai už šią finansinę paramą. Kartu esame stipresni“, – teigia vidaus reikalų ministrės Agnė Bilotaitė.

Šiuo gestu Čekijos Respublikos Vyriausybė išreiškia šalies solidarumą su nepaprasta migracijos ir saugumo padėtimi susiduriančiai Lietuvai. Anksčiau Čekija Lietuvai skyrė ir humanitarinės paramos – palapinių, lovų, antklodžių, šildytuvų.

Pagal ES civilinės saugos mechanizmą Lietuva sulaukė humanitarinės pagalbos – palapinių ir modulinių namelių, lovų, antklodžių, baldų, elektros generatorių, šildytuvų ir kitokios migrantų apgyvendinimui reikalingos įrangos pasiūlymų iš 19 šalių ir priėmė siuntas iš 16 šalių.

Pagal dvišalius susitarimus Austrija, Estija, Lenkija, Ukraina, JAV atsiuntė pareigūnų, technikos suteikė ekspertinę paramą.

Lietuvoje taip pat dirba dirba FRONTEX, EUROPOL ir EASO agentūrų ekspertai, vertėjai, sienos stebėjimo pareigūnai, socialiniai darbuotojai, apklausų vykdytojai, kurie padeda sparčiau ir efektyviau tvarkytis su migrantų krize.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos