0

2021 09 21

Antradienį Aplinkos, Sveikatos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijų bei Aplinkos apsaugos agentūros ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro cheminių medžiagų specialistai nuotoliniu būdu diskutuos apie Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) 2021-2024 m. prioritetus ir jų įtaką cheminių medžiagų valdymui Lietuvoje su ECHA vykdomuoju direktoriumi Bjornu Hansenu.

Susitikimo metu Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos grupės patarėja Donata Pipiraitė-Vališkienė supažindins su mūsų šalies cheminių medžiagų valdymo institucine struktūra, šios srities prioritetais ir iššūkiais, aptars Lietuvos ekspertų indėlį ECHA moksliniuose komitetuose ir darbo grupėse.

2007 m. įkurta ECHA siekia saugaus cheminių medžiagų naudojimo, drauge su ES šalių vyriausybėmis daugiausia dėmesio skiria pavojingiausioms medžiagoms, kai siekiant apsaugoti žmones ir aplinką reikia imtis papildomų rizikos valdymo veiksmų. Tam tikrose srityse ji priima sprendimus pati, kitais atvejais teikia nuomones ir rekomendacijas, kad padėtų Europos Komisijai priimti sprendimus.

ECHA kartu su ES šalių nacionalinėmis institucijomis įgyvendina ES cheminių medžiagų teisės aktus, siekiant apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką ir prisideda prie tinkamo vidaus rinkos veikimo, inovacijų ir Europos cheminių medžiagų rinkos konkurencingumo.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos