0

Pajūryje kylanti įtampa dėl augančio sergamumo COVID-19 neaplenkė ir Klaipėdos savivaldybės. Liga įsisuko viename skyrių – nemenka dalis darbuotojų turi izoliuotis arba serga. Situacijai vis labiau keliant nerimą, imamasi kontroliuoti ne tik savivaldybėje dirbančius valdininkus, bet ir samdomus darbuotojus. Apsaugos bei valymo paslaugas teikiančios įmonės informuotos, jog visi žmonės, kurie bus deleguoti dirbti į savivaldybę, turi būti pasiskiepiję arba atlikę COVID-19 testus. Toks reikalavimas patinka ne visiems.

Liga išplito viename savivaldybės skyrių

Sergamumas COVID-19 liga jau kurį laiką auga Klaipėdos apskrityje. Penktadienį uostamiestyje naujų užsikrėtimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklis siekė 557,5 atvejo. Tai yra daugiau nei du kartus didesnis rodiklis už bendrą visos šalies.

Klaipėdoje plintanti liga neaplenkė ir savivaldybės, kurios darbuotojai tik prieš porą mėnesių sugrįžo dirbti kontaktiniu būdu.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis pasakojo, kad COVID-19 įsisuko Viešosios tvarkos skyriuje – dalis šio skyriaus darbuotojų yra saviizoliacijoje, dalis susirgo, tad šio skyriaus darbas vėl organizuojamas nuotoliniu būdu. Manoma, jog užkratą į šį skyrių atnešė čia gausiai besilankantys interesantai.

„Į Viešosios tvarkos skyrių ateina pažeidėjai, tarp kurių ir karantino tvarkos, antivakseriai ir pan. Ši sfera yra pakankamai sudėtinga ir dėl to išvedė iš rikiuotės“, – teigė G. Neniškis.

Nuo praėjusios savaitės dėl COVID-19 ėmė strigti darbas vienoje skyriaus dalyje, kuri dirba su pažeidėjais, o vėliau – ir toje dalyje, kuri dirba su renginiais.

Savivaldybės administracijos direktorius yra davęs leidimą ir kitiems skyriams dirbti nuotoliniu būdu, išskyrus tas dienas, kai yra numatytas tam tikrų darbuotojų gyventojų priėmimo laikas ar tam tikri kontaktiniai pasitarimai, tada tie valdininkai turi ateiti į savo darbo vietą.

„Mūsų situacija darosi labai panaši į tą, kai priėmė karantiną“, – pastebėjo G. Neniškis.

Darbuotojai privalės būti pasiskiepiję arba išsityrę dėl COVID-19

Siekiant išvengti viruso plitimo Klaipėdos savivaldybėje ne tik valdininkai raginami skiepytis, o to nepadarę turi testuotis dėl COVID-19. Ši taisyklė galios ir tiems žmonėms, kurių paslaugas savivaldybė perka iš tam tikrų įmonių, t. y. apsaugos bei savivaldybės patalpas valantiems darbuotojams.

„Visi žmonės, kurie čia darbuojasi, turi atitikti reikalavimus, numatytus Vyriausybės nutarime“, – sakė G. Neniškis.

Pašnekovas akcentavo, kad apsaugos darbuotojai bei patalpas valantieji kontaktuoja su į savivaldybę atvykstančiais asmenimis, čia dirbančiais valdininkais, tad tai yra svarbi priežastis, kodėl šie darbuotojai, jeigu nėra persirgę ir neturi antikūnų, turi būti pasiskiepiję arba periodiškai atlikti COVID-19 testus.

Tiesa, neslepiama, kad tokie reikalavimai patinka ne visiems.

„O, kad yra iššūkių mus aptarnaujančiai įstaigai, kaip ir pačioje savivaldybėje, – be abejo. Yra ir skeptikų, yra nesutinkančių. Visi dabar bandome spręsti tuos klausimus. Įtampos tarp šalininkų, abejingų ir priešininkų yra tiek visuomenėje, tiek visose organizacijose. Tą galiu patvirtinti. Mes visi esame tos pačios visuomenės, miesto sudedamoji dalis. Žmonių ir nuomonių yra visokių. Mano, kaip įstaigos vadovo, tikslas yra užtikrinti, kad būtų laikomasi teisės aktų reikalavimų“, – sakė G. Neniškis.

Vakcinuotis suskubo ir valdininkai

Šiuo metu kiek daugiau nei 65 proc. valdininkų yra pasiskiepiję viena arba dviem vakcinos dozėmis, o bendra imunizacija, apimanti ir pasiskiepijusius, ir persirgusius, siekia apie 90 proc.

„Reikia pripažinti, kad rugpjūčio mėnesį, kai pasirodė bendra valstybės politika šiuo klausimu, pradėjo prastėti situacija su sergančiaisiais, skiepijimasis suintensyvėjo“, – pastebėjo uostamesčio savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis.

Neabejojama, kad 100 proc. rodiklio pasiekti nepavyks, nes yra dalis žmonių, kurie dėl savo sveikatos būklės pasiskiepyti negali.

„Tikslas yra, kad tie, kurie gali skiepytis, tą padarytų ir apsaugų tiek save, tiek tuos, kurie tokios prabangos sau, kaip skiepas, leisti negali“, – akcentavo pašnekovas.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva