0

Prienų rajone, Jiezne, ketinama pervadinti sovietmečio rašytojo Petro Cvirkos vardu pavadintą gatvę.

Siūloma jai suteikti Grafų Pacų pavadinimą.

„Ta gatvė Jiezne yra šalia Pacų rūmų, buvo iniciatyvinė grupė, kuri pasiūlė tai padaryti. Čia tik dėl to, ne dėl kokių nors kitų sumetimų“, – BNS sakė Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas.

Anot jo, minėta iniciatyva su politika nesusijusi ir nėra nukreipta prieš P. Cvirką.

„Tai susiję su Jiezno istorija. Buvo tarptautinė konferencija, per kurią gimė toks sumanymas. Apklausė vietos gyventojus, ar jie neprieštarauja. Paprastai žmonės labai nenori keisti gatvės pavadinimo (…). Jeigu būtų prieštaravimų, paprastai prisitaikome prie gyventojų, kad jiems nesukeltume kokio nors streso“, – kalbėjo meras.

Anot jo, P. Cvirkos gatvė Jiezne – nedidelė, joje gyvena nedaug žmonių.

Sprendimą dėl gatvės pavadinimo keitimo Prienų rajono savivaldybės taryba planuoja priimti rugpjūčio 26 dieną.

Pernai P. Cvirkos gatvės nebeliko Šiauliuose, ji pervadinta semiotiko Algimanto Juliaus Greimo vardu. Vilniuje siūloma nukelti rašytojo paminklą.

P. Cvirka yra rašytojas, politinis veikėjas. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) teigimu, jis aktyviai kolaboravo su sovietų valdžia ir tai sukėlė žalingų pasekmių Lietuvai bei jos piliečių likimams.

Centro duomenimis, nuo 1938 metų P. Cvirka skelbė propagandinius SSRS šlovinančius straipsnius, Lietuvos okupaciją įvardydamas kaip „išvadavimą“. Iki mirties daugybėje publicistikos straipsnių P. Cvirka žavėjosi diktatoriumi Josifu Stalinu, sovietų valdžia ir pagal užimamas pareigas vertė taip elgtis kitus.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva