0

„Valstietis“ Dainius Kepenis sako, kad jam trukdoma atlikti savo kaip Seimo nario pareigas, nes jis neturi galimybių paso, todėl negalėjo nuvykti į migrantų stovyklą Rukloje, Jonavos rajone.

„Štai šiandien, šiuo metu Žmogaus teisių komitetas, kurio pirmininko aš esu pavaduotojas, išvyko į Ruklą susitikti su imigrantais, kurie atvyko į Lietuvą per Baltarusiją, ir sužinoti apie jų gyvenimo sąlygas (…), tačiau į šitą išvyką aš negalėjau išvykti“, – per spaudos konferenciją trečiadienį Seime sakė parlamentaras.

Jis teigė, kad dauguma komiteto narių nesutiko su juo važiuoti vienu autobusu, nes D. Kepenis yra nepasiskiepijęs nuo koronaviruso, jam pasiūlyta vykti atskirai.

„Aš jau buvau pasirengęs vykti atskirai, tačiau pasirodo, kad nuvykus į Ruklą be galimybių paso patekti (į stovyklą – BNS) aš negalėsiu. Taip kad tos dvi sąlygos mane sustabdė ir aš savo Seimo nario pareigų šiandien atlikti negaliu“, – teigė D. Kepenis.

Jis taip pat sureagavo į pastabas, kad Seimo posėdžių salėje nedėvi kaukės, pareiškęs, jog šių būtinumas kovojant su pandemija nėra įrodytas.

„Vakar jau kelinta diena Seime man vis primena, kad aš turėčiau užsidėti kaukę, nors jokie moksliniai tyrimai neįrodė kaukės būtinumo“, – teigė parlamentaras.

Jis sakė, kad svarbiausios pandemijos valdymo ir prevencijos priemonės yra švarus oras ir patalpų ventiliacija.

26 rugsėjo Sekmadienis

ORIENTAL šokio vakaras

D. Kepenis pabrėžė, kad tiek besiskiepijantieji, tiek nenorintieji to daryti turi visas konstitucines teises ir „yra visiškai laisvi pasirinkti savo gyvenimo būdą ir principus ir niekas niekaip negali jų priversti daryti ar nedaryti to, ko žmogus šiandien nenori“.

Seimo vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma antradienį paprašė parlamento Etikos ir procedūrų komisiją įvertinti be kaukių posėdyje buvusius „valstiečius“ Valių Ąžuolą ir D. Kepenį.

J. Razma priminė, kad pagal Seimo valdybos sprendimą kaukės Seimo salėje privalomos, nebent parlamentarai negali jų dėvėti dėl medicininių priežasčių, ir paprašė komisiją išsiaiškinti, ar minėti parlamentarai gali pateisinti buvimą be kaukių.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva