0

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė šeštadienį dalyvavo Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos organizuojamame Birutės vardo dienos minėjime.

Pirmoji šalies ponia renginyje pabrėžė, kad Birutietės vykdo svarbią ir šviesią inteligentiškumo sklaidos ir patriotiškumo misiją, o jų pasirinktas Birutės vardas simbolizuoja gilios istorinės tradicijos tęstinumą, paremtą išmintimi, moteriškumu, širdinga globa ir Tėvynės meile.

„Birutietės yra dvasingumo tęstinumo simbolis. Jūsų susitelkimas ir atjauta visada buvo Birutiečių organizacijos stiprybė. Jūs atmenate ir pakylėjate. Jūs sustiprinate, visada ateinate į pagalbą, kai, atsitikus nelaimei, paramos ir atjautos prireikia bendruomenėms, kariams ir jų artimiesiems, draugams bei kolegoms“, – kalbėjo pirmoji šalies ponia.

Pasak D. Nausėdienės, Birutietės yra ryškus pavyzdys, kad okupantams nepavyko sunaikinti Tėvynės meilės. Pirmoji šalies ponia išreiškė ypatingą pagarbą toms Birutietėms, kurios  Lietuvai 1990 m. atkūrus savo nepriklausomybę ir kariuomenę, atgaivino, pratęsė ir išplėtojo organizacijos veiklą valstybės mastu, o taip pat dėkojo ir toms Birutietėms, kurios šiandieninių iššūkių akivaizdoje imasi platesnių tarptautinės-humanitarinės paramos iniciatyvų.

„Žaviuosi Jūsų pastangomis puoselėti ir stiprinti tautinę savimonę, ugdyti jaunąją kartą patriotiškumo dvasia. Jūs buvote vienos pirmųjų, kurios prisidėjote prie mūsų nuostabaus tautinio kostiumo populiarinimo tarpukario Lietuvoje, darote tai ir šiandien. Jūsų pastangos jaunajai kartai skiepyti meilę Tėvynei ir pagarbą savo artimui, ugdyti ją savo puikiu pavyzdžiu yra nepaprastai svarbios ir reikalingos dabarties pasaulyje“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

D. Nausėdienė yra LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos garbės narė ir aktyvi organizacijos veiklų rėmėja.

Birutės vardo dienos minėjimas – vienas pagrindinių organizacijos renginių, suburiantis Birutietės iš visos Lietuvos. Renginio metu giedamas Birutiečių himnas, oficialiai priimamos naujosios narės, vyksta pirmininkių pasikeitimo ceremonija. Kasmet Birutės vardo dienos proga yra aukojamos Šv. Mišios, skirtos pagerbti žuvusius Lietuvos karius ir organizacijos nares.

The post D. Nausėdienė Birutietėms: žaviuosi jūsų pastangomis stiprinti tautinę savimonę ir ugdyti jaunąją kartą patriotiškumo dvasia appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva