0

LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2021.08.16 11:57

Danijoje visiškai paskiepytų žmonių skaičius peržengė 60 proc., o viena vakcinos doze paskiepyti beveik 74 proc. šalies gyventojų. Tai leidžia panaikinti dalį ribojimų. Kopenhagoje gyvenanti LRT radijo bendradarbė Aistė Hoffbeck papasakojo, kokie ribojimai dar išliko ir kodėl kol kas neskiepijami vaikai iki 12 metų.

Kaip LRT RADIJO laidoje „Lietuvos diena“ pasakojo A. Hoffbeck, Danijoje manoma, jog turi būti paskiepyta virš 80 proc. šalies populiacijos, kad žmonės galėtų jaustis saugūs. Pasak jos, kai kurios amžiaus grupės šį rodiklį jau yra pasiekusios.

„40-mečiai ir vyresni jau yra paskiepyti virš 90 proc. Tai likusi vienintelė amžiaus grupė – iki 40 metų, kur dar šiek tiek trūksta iki 80 proc.“, – sakė pašnekovė.

Vis dėlto, šiuo metu Danijoje užsikrėtimų lygis išlieka aukštas, o ligoninėse padaugėjo sergančiųjų koronavirusu. Nepaisant to, šalies valdžia atšaukė daugumą ribojimų, o naujausias atšauktas reikalavimas – kaukių dėvėjimas viešajame transporte.

„Atšaukė ribojimą, kad reikia nešioti kaukes viešajame transporte. Tai buvo paskutinė likusi vieta. Tačiau liko šiokie tokie apribojimai. Tarkim, masiniai renginiai, sportiniai renginiai – vis dar yra ribojamas žmonių skaičius ir visi dalyviai privalo turėti tą vadinamą koronos pasą, parodantį, kad arba turi neigiamą testą, ne senesnį negu keturių dienų, arba esi paskiepytas. Tas pats (galioja – LRT.lt) sporto klubams ir valgymui restoranų viduje“, – pasakojo A. Hoffbeck.

Tačiau ji tikina, kad apribojimai nėra sudėtingi, man nenorintys skiepytis gali kas keturias dienas darytis testą, kuris yra lengvai prieinamas ir absoliučiai nemokamas.

„Užsisakai laiką ir jis per porą minučių yra padarytas, ir sistemoje tas pasas veikia“, – sako ji ir teigia, kad būtent ribojimų laikyti pagrindine sėkmingos vakcinacijos kampanijos priežastimi negalėtų. Anot jos, žmonės skiepijasi, nes bendras supratimo lygis yra pakankamai didelis.

Kai kurie nepasiskiepiję – jau gailisi

Kaip pasakojo A. Hoffbeck, Danijos specialistus vakcinacijos tempai tenkina, o skiepijimas vyksta kaip įmanoma greičiau. Nepaisant to, gulinčių ligoninėse užsikrėtusiųjų padaugėjo.

„Šiuo metu Danijoje per visas ligonines su COVID-19 guli apie 100 žmonių, ir beveik visi yra tos amžiaus grupės tarp 20 ir 40 metų. Ir nei vienas jų nėra pasiskiepijęs. Gydytojai sako, kad kai kurie jau gailisi, kiti tiesiog dar nesusigriebė, nerado laiko pasiskiepyti. Bet faktas yra tas, kad labiausiai ir sunkiausiai serga tie, kurie dar nepaskiepyti“, – pasakoja ji.

Vis dėlto šalyje aiškiai suprantama, kad daugiau nei 90 proc. visos Danijos populiacijos paskiepyti nepavyks. Taip yra dėl to, jog vaikai iki 12 metų skiepijami nėra.

„Tiesiog nuspręsta, kad trūksta duomenų, kaip ta vakcina veiks, ar yra kažkokių ilgalaikių poveikių, ir efektyvumu tokiems mažiems vaikams taip pat abejojama. Tiesiog trūksta duomenų ir neskiepys. Lygiai tas pats buvo su nėščiomis ir maitinančiomis – iki pat liepos mėnesio trūko duomenų, ar galima skiepyti, ar ne, tačiau surinko, kiek reikėjo tų atsakymų, ir nuo liepos mėnesio pradėjo skiepyti visas. Tiesiog tokia politika, kad atsargumas pirmoje vietoje“, – kalbėjo A. Hoffbeck.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva