0

Pietų Jutlandijos policija pranešė apie nuteistą lietuvį, kuris Danijos pasienyje pateikė padirbtą COVID-19 pažymėjimą.

Sionderborgo teismas praėjusią savaitę už dokumentų klastojimą nuteisė 25-erių lietuvį. Jis turės kalėjime praleisti 80 dienų, taip pat bus deportuotas iš Danijos ir šešerius metus negalės patekti į šalį.

Toks sprendimas priimtas po to, kai birželio 13 dieną tautietis buvo sulaikytas prie Frøslev sienos. Jis pasienyje pareigūnams pateikė netikrą COVID-19 sertifikatą.

Dėl koronaviruso pandemijos Danijoje šiuo metu yra laikinai įvesta valstybės sienų kontrolė.

Kaip skelbia Lietuvos užsienio reikalų ministerija, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos, visos šalys yra sugrupuotos į „žalią“, „geltoną“, „oranžinę“ ar „raudoną“ zonas.

Lietuva šiuo metu yra priskiriama prie geltonųjų valstybių. Atvykstantiems iš Lietuvos į Daniją saviizoliacija nėra privaloma. Į Daniją įleidžiami asmenys su visiška vakcinacija arba persirgę COVID-19 infekcija, arba turintys neigiamą COVID-19 testą (PGR testas turi būti atliktas ne anksčiau nei 72 val. prieš atvykimą, greitasis antigenų – ne anksčiau nei 48 val. prieš atvykimą).

Asmenims, kurie nėra pilnai vakcinuoti ar persirgę COVID-19 infekcija, atvykus į Daniją privalomas papildomas COVID-19 testas. Atvykstantiems lėktuvu testas turi būti atliekamas oro uoste, o atvykusiems sausuma – testą privaloma atlikti per 24 valandas nuo įvažiavimo į šalį.

Danijoje taip pat įvestas korona-pasas (coronapas), kurio reikalaujama norint naudotis tam tikromis paslaugomis. Korona-pasas yra elektroninis dokumentas, įrodantis neigiamą Covid-19 testo rezultatą, persirgimą ar vakcinaciją.

Su Korona-pasu Danijoje galima:

· lankytis zoologijos soduose bei kitose kultūros įstaigose, vykdančiose veiklą lauke;

· lankytis kirpyklose, masažo klinikose, tatuiruočių salonuose, vairavimo mokyklose ir kitose panašios veiklos įmonėse;

· lankytis muziejuose ir bibliotekose;

· lankytis sporto salėse, teatruose, kino teatruose;

· restoranai, barai ir kavinės yra atidaryti, tačiau Korona-pasas reikalingas sėdint viduje, lauke – nereikalaujamas.

Dokumentus klastoja ir kitur

Danija – ne vienintelė šalis, kurioje dėl COVID-19 pandemijos klastojami dokumentai. Dar liepos mėnesį Lietuvos policijos atašė Jungtinėje Karalystėje Linas Pernavas buvo pranešęs apie gautą informaciją, kai tautiečiai bandė išvykti iš JK su padirbtais COVID-19 testais.

Kaip tuomet pasakojo L. Pernavas, suklastoti testai būna sugeneruojami pasinaudojant svetimais duomenimis arba išvis sukuriami neegzistuojančiais duomenimis, tačiau skanuojant QR kodą arba tikrinant identifikavimo numerį, iš karto nustatoma, kad testas netikras.

Tiesa, už bandymą iš šalies išvykti su suklastotais COVID-19 testais JK baudžiama ne taip griežtai, kaip Danijoje. Baudos blogiausiu atveju gali siekti iki kelių tūkstančių svarų, geriausiu – bandantysis keliauti su suklastotu testu bus apgręžtas ir jo planuota kelionė tiesiog neįvyks, liepą pasakojo policijos atašė.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva