0

Tokijo paralimpinėms žaidynėms ruošiasi lengvaatletis Andrius Skuja. Sportininkas dalyvaus ieties metimo ir rutulio stūmimo rungtyse. Ne kartą ne tik Lietuvos, bet ir Europos rekordus gerinęs A. Skuja į paralimpines žaidynes vyksta pirmą kartą.

Paskutinės paralimpinėms žaidynėms besiruošiančio lengvaatlečio A. Skujos treniruotės Šiauliuose – nebe tokios intensyvios. Krūvis mažinamas, nes prieš svarbiausias karjeros žaidynes būtina pailsinti organizmą.

Aukštas, stotingas, tačiau labai judrus kuršėniškis sportu domisi nuo vaikystės. Jau tuomet iš bendraamžių išsiskyręs ūgiu ir sudėjimu mėgo futbolą, krepšinį. Norėjęs sutvirtėti fiziškai pradėjo kilnoti svarmenis. Tačiau lengvąja atletika susidomėjo tik 23-ejų.

„Buvau į sporto salę nuėjęs, pavasarį, sakau, kažkaip pareit į formą. Ten buvo ir Egidijus Valčiukas. Kartu judėdavom. Surado Deimantas Egidijų, ir tuometinis Egidijaus treneris sako važiuojam pasižiūrėt, kas per sporto šaka ta lengvoji atletika. Sako, kad yra dar vienas peraugęs vyrukas, kuriam su ranka kažkas negerai. Sako, atvežkit ir jį parodyt. Pirma treniruotė, kabliukas ir jau eina 7 metai, kaip sportuojam“, – pasakojo sportininkas.

Andrius gimė turėdamas dešiniojo peties pleksopatiją. Dešinė ranka silpnesnė. Tad sportininkas – kairiarankis. Sako, komandiniame sporte tai labai praverstų.

„Krepšinyje, rankinyje, tinklinyje kairiarankiai turi didelį pranašumą. Kadangi dešiniarankių yra daugiau. O ietis, rutulys, diskas jau nesvarbu iš kurios pusė. Kuria ranka ar puse patogiau mesti taip ir darai“, – atskleidė paralimpietis.

Artimieji nuo profesionalaus neįgaliųjų sporto Andrių bandė atkalbėti. Tačiau jis vos dvi savaites pasitreniravęs Lietuvos čempionate iškovojo antrą vietą. Pamena, tuomet nusileidęs tik Mindaugui Biliui. Tada sekė tarptautiniai startai. Pirmasis – 2016 metais Berlyne. Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate iškovojo auksą stumdamas rutulį ir bronzą mesdamas ietį.

„Tais metais labai pasisekė, pavyko sudalyvauti. Žaidynės buvo. Ir Dohoje Katare pasaulio čempionate. Na tai, pirmi metai, taip gerai įšokti į traukinį tą važiuojantį. Pasisekė ir teikė daug vilčių. Na, ir dabar tiktai kyla vis aukštesni tie tikslai. Sportas atveria daug didesnį akiratį žmonių tarpe, pamatys pasaulį. Per pirmus metus pasisekė pamatyti keturias šalis, tuo metu nebuvau toliau Lietuvos išvažiavęs“, – sakė lengvaatletis.

Nuo pat pradžių A. Skują treniruojantis Deimantas Jusys teigia, kad jis yra gimęs šiam sportui. Jau pirmosiose varžybose 2 metrų ir 3 centimetrų milžinas pagerino Lietuvos rekordą, įvykdė pasaulio čempionato normatyvą.

„Labai retai taip būna, kad atėjęs nuo gatvės žmogus, pusę metų padirbėjęs ir įvykdytų tokius normatyvus. Tai čia atsitiktinumas, gal talentas, Dievo duota ir panašiai“, – sakė D. Jusys.

Treneris atskleidė, kad daug nervų kainavo viena neįprasta sportininko savybė. Jis geriausius rezultatus linkęs demonstruoti tik aukščiausio lygio varžybose. O treniruotėse ar Lietuvos čempionatuose varžosi ne iš visų jėgų.

„Lietuvos čempionate jis nuolat pirmas. Jis jau atsikėlęs ryte jis jau žino, kad bus pirmas. Tai nu tos motyvacijos kaip ir neduoda“, – sakė paralimpiečio treneris.

Tokijuje A. Skuja praleis apie porą savaičių. Sportininkui tai pirmoji olimpiada. Tačiau jaudulio nedaug. Esą ruošiasi taip pat, kaip ir bet kurioms kitoms varžyboms. Kiek labiau nerimauja tik dėl klimato ir laiko skirtumo.

„Nesinori ten kažko prisižadėti, ko galbūt nesugebėčiau įvykdyti. Stengsimės, darysime, ką galim. Vis dėlto ruošėmės visus metus, nepaisant, kad turėjau šiokių tokių traumelių. Ir tie metai nukeliamieji, 5 metai, visi karantinai, visos tos epidemijos padarė savo. Bet vis tiek, kaip šiais metais parodė Europos čempionatas, kad asmeninius galiu dar daryti ir daryti“, – teigė sportininkas.

Toliausiai rutulį Andrius nustūmė 15 metrų ir centimetrą, ietį yra numetęs beveik 49 metrus. Pasaulio reitinge rutulio stūmimo rungtyje A. Skuja yra septintas. Ieties metime – už pirmojo dešimtuko ribos.

Tokijo paralimpinės žaidynės prasidės rugpjūčio 24 dieną. LRT yra oficialus žaidynių transliuotojas.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva