0

Pasirodžius informacijai, kad Lietuvos bankas (LB), pasirodo, jau prieš kurį laiką pradėjo su ministrės Monikos Navickienės vyru siejamos įmonės patikrinimą, socialdemokratai kreipiasi į Vyriausybės vadovę ir Lietuvos banką, ragindami nedelsiant paaiškinti situaciją.

 „Didžiausią nerimą kelia du aspektai: tai, kad M. Navickienės vyro verslo tikrinimas siejamas su galimomis grėsmėmis nacionaliniam saugumui, taip pat tai, kad iki šiol nesulaukėme jokių paaiškinimų dėl galimo M. Navickienės interesų konflikto“, – stebisi Seimo Audito komiteto vicepirmininkė, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

 Pasak parlamentarės, Ingrida Šimonytė ir M. Navickienė neturėtų apsimetinėti, kad nieko nevyksta, o ministrė neturėtų tylėti lyg būtų niekuo dėta.

 „Žinome tik tiek, kad LB tiria, ar su M. Navickienės vyru siejama įmonė, užsiimanti elektroniniais pinigais, tinkamai vykdo pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevenciją, ir kad pradėta Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatyme numatyta vertinimo procedūra.

 Tai pernelyg rimti dalykai, kad ministrė galėtų lyg niekur nieko ir toliau nesiteikti nieko paaiškinti. Juo labiau kad visuomenei neaišku, kaip pati M. Navickienė susijusi su verslu, kuriam jos vyras bent iki 2024 m. vadovavo eidamas direktoriaus pareigas“, – klausia R. Budbergytė.

 Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas anksčiau yra kėlęs klausimą dėl galimo neskaidrumo ir abejotinos reputacijos įmonių dalyvavimo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viešuosiuose konkursuose ir pirkimuose.

 „Ne vieną SADM konkursą yra laimėjusi įmonė, įtraukta į nepatikimų paslaugų teikėjų sąrašą. Kur žiūri priežiūros institucijos?

 Paklausiau asmeniškai I. Šimonytės: kodėl Vyriausybės strateginius sandorius tikrinanti komisija leidžia laimėti įmonėms, įtrauktoms į nepatikimų paslaugų teikėjų sąrašą? Premjerė atsakė, kad komisija sandorius tikrina tik tada, kai reikia“, – stebisi socialdemokratas.

SADM komentaro kol kas neteikia.

The post Dėl įtarimų M. Navickienės vyro verslui socialdemokratai reikalauja, kad Vyriausybė nelaikytų visuomenės nežinioje appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva