0

Ilgąjį Kalėdų savaitgalį visame pasaulyje buvo atšaukta per 6 tūkst. skrydžių, dar tūkstančiai buvo atidėti, sekmadienį pranešė skrydžius stebintis tinklalapis, itin užkrečiamai koronaviruso omikron atmainai trikdant milijonų žmonių švenčių planus.

Kelionių chaosą JAV dar labiau didins sunkios meteorologinės sąlygos šalies vakaruose, tikriausiai sutrikdysiančios ir susisiekimą automobiliais bei traukiniais.

Kaip pranešė tinklalapis Flightaware.com, šeštadienį visame pasaulyje buvo atšaukta daugiau kaip 2,8 tūkst. skrydžių, įskaitant maždaug 990 skrydžių iš JAV oro uostų ar į juos. Dar daugiau kaip 8,5 tūkst. skrydžių buvo atidėti.

Penktadienį buvo atšaukta maždaug 2,4 tūkst. ir atidėta 11 tūkst. skrydžių. Sekmadienį atšauktų skrydžių jau yra beveik 1,5 tūkst., o atidėtų – per 1,4 tūkstančio.

Pilotai, skrydžių palydovai ir kiti darbuotojai praneša sergantys COVID-19 ar privalantys izoliuotis po kontakto su sergančiaisiais, todėl „Lufthansa“, „Delta“, „United Airlines“, „JetBlue“, „Alaska Airlines“ ir daug kitų oro bendrovių buvo priverstos atšaukti nemažai skrydžių per žiemos švenčių kelionių piką.

„Padėkit, @united skrydis vėl atšauktas. Noriu Kalėdoms grįžti namo“, – šeštadienį oro bendrovei „United Airlines“ tviteryje parašė vienas įpykęs keliautojas iš Vermonto valstijos.

Flightaware.com duomenimis, „United Airlines“ penktadienį ir šeštadienį atšaukė apie 10 proc. savo skrydžių.

„Didelis omikron atvejų skaičiaus augimas visoje šalyje šią savaitę tiesiogiai paveikė mūsų lėktuvų įgulas ir mūsų veiklą vykdančius žmones“, – sakoma penktadienį paskelbtame kompanijos pareiškime.

„Delta“, išnaudojusi „visas galimybes ir išteklius“, šeštadienį buvo priversta atšaukti 310, o sekmadienį – per 100 skrydžių.

Atšaukti skrydžiai padidino daugelio žmonių, per šventes norinčių pasimatyti su artimaisiais, nusivylimą. Pernai galimybės švęsti Kalėdas dėl pandemijos taip pat buvo labai ribotos.

Daugiausiai skrydžių atšaukė kinų oro bendrovės. „China Eastern“ atšaukė daugiau kaip 1 tūkst. skrydžių – daugiau kaip 20 procentų. „Air China“ taip pat atšaukė apie 20 proc. skrydžių.

BNS  Užsienio naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis