0

Dalinkitės

Prabėgo jau metai, kai visos šalies savivaldybės pradėjo taikyti infrastruktūros mokestį. Trečiadienį Kauno rajono savivaldybėje viešėjo delegacija iš Klaipėdos rajono savivaldybės, kurie atvyko pasidomėti, kaip kolegoms sekasi įgyvendinti naujoves bei pasisemti gerosios patirties šioje srityje.

„Bendravimas yra vertybė. Jūs kaip ir mes esate žiedinė savivaldybė, tad dalintis gerąja patirtimi reikia. Be to, tokie vizitai padeda mums išsigryninti kitas aktualijas ir problemas bei kartu rasti jų sprendimo būdus“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Giedrius Orliukas svečiams papasakojo apie pirmuosius savivaldybės žingsnius, kai buvo pradėtas įgyvendinti infrastruktūros plėtros įstatymas, kaip buvo apskaičiuota įmoka ir tarifai, kokie priimti kriterijai, kada galima atleisti nuo šio mokesčio ir pan.

„Skaičiavimo sistema buvo pasirinkta tokia, kad būtų galima pristabdyti nedarnią plėtrą pakaunėje. Prabėgus daugiau nei metams, kuomet taikomas infrastruktūros mokestis, urbanizuotose teritorijose šiuo įstatymu užtikriname didesnį tvarumą, darnumą“, – akcentavo vedėjas.

Meras džiaugėsi, kad išgryninta tvarka veikia puikiai. „Mūsų komanda labai daug dirba su žmonėmis, juos konsultuoja, aiškina, todėl statytojai dar prieš pradėdami ruošti projektus kreipiasi į savivaldybę“, – sakė V. Makūnas.

Nuo 2021 m. kovo 1 d., kuomet pradėti taikyti įmokos tarifai, iki šių metų liepos mėn. Kauno rajono savivaldybė surinko 3,64 mln. eurų. Pagal pasirašytas savivaldybių infrastruktūros plėtros sutartis bus nutiesta 14,36 km vandens tiekimo, 10,83 km nuotekų šalinimo, 5,06 km – lietaus tinklų ir beveik 1 km kelio.

„Mūsų tikslas – kad visos surinktos įmokos keliautų į tas seniūnijas, kuriose jos buvo surinktos“, – pabrėžė meras.

„Jūsų savivaldybė buvo viena iš pirmųjų, kuri pasitvirtino tvarką, kaip bus taikomas naujasis mokestis, esate puikus pavyzdys, kaip reikia dirbti. Matome, kad ir mes einame tinkama linkme bei galime iš jūsų pasisemti gerosios praktikos“, – teigė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Savivaldybių vadovai susitikimo metu kalbėjo ir apie švietimą, aplinkosaugą, komunalinį ūkį, statybų plėtrą, vandentiekį ir t.t.

Abu merai sutarė, kad tokie susitikimai turėtų tapti reguliarūs ir tradiciniai. Kitas, atsakomasis vizitas planuojamas Klaipėdos rajone.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva