0

„Galiu atvirai pasakyti, kad iš jo tikėjomės medalio, bet dėl aukso esame tikrai nustebę“, – džiaugsmingomis akimirkomis iš Plovdive (Bulgarija) vykusio pasaulio jaunių čempionate dalinosi šalies irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis.

Sekmadienį lietuvis Povilas Juškevičius ant savo krūtinės užsikabino aukso medalį.

Lietuvos irkluotojas vienviečių valčių finale 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 2 sek.ir džiaugėsi nugalėtojo titulu.

Jis tik 0,6 sek. aplenkė belgą Aaroną Andriesą, o trečias finišavo ir bronza pasidabino amerikietis Isaiah Harrisonas (+1,67 sek.). Įdomu tai, kad jaunojo sportininko bandymas distancijos eigoje apginti trečiąją vietą baigėsi aukso medaliu.

„Buvo likę iki finišo 500 metrų, jis buvo trečioje vietoje. Pats Povilas minėjo, kad jam galvoje ir sukosi ši vieta. Tuo metu pradėjo jį spausti ketvirtas plaukęs belgas ir jis ėmė didinti tempą, greitėti. Taip jis aplenkė pradžioje vokietį, kurio jėgos išseko, o pačiame finiše nugalėjo amerikietį. Pastarasis buvo pasakęs, kad taps čempionu, tad pergalė dvigubai saldesnė“, – bendraudamas su LRT RADIJU varžybų eigą pakomentavo D. Pavilionis.

Irklavimo federacijos prezidentas atskleidė, kad toks finalas tapo pasaulio jaunių čempionato puošmena, o kolegos iš kitų komandų negailėjo sveikinimų.

„Galiu atvirai pasakyti, kad iš P. Juškevičiaus tikėjomės medalio, bet dėl aukso esame tikrai nustebę. Parodė tikro kovotojo charakterį. Dabar kitos komandos eina, sveikina, tas finalas buvo nerealus ir papuošė visas varžybas“, – sakė D. Pavilionis.

Merginų porinių dviviečių valčių B finale Ūla Jonušaitė ir Saulė Kryževičiūtė atplaukė antros ir galutinėje įskaitoje užėmė aštuntąją vietą.

„Jos tik antrus metus treniruojasi. Užimti tokią vietą pasaulio čempionate yra didžiulis pasiekimas. Joms tai buvo pirmieji atsakingi startai. Su kiekvienu plaukimu jų laikas gerėjo. Tai jaunos, geros kovotojos. Tikime, kad ateityje gali būti labai rimta komanda“, – merginų pasirodymu džiaugėsi D. Pavilionis.

Vaikinų pavienių dviviečių valčių B finale Paulius Brusokas ir Jonas Šaparavičius finišavo penkti, o galutinėje rikiuotėje liko 11-i.

Po šio čempionato lietuviai turėtų trumpam sugrįžti į namus.

„Dabar grįšime į Lietuvą, duosime kelias dienas pailsėti. Vėliau spalį Miunchene vyks Europos jaunių čempionatas“, – atskleidė D. Pavilionis.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva