0

2021 08 31

Antradienį Marijampolėje aplinkos ministras Simonas Gentvilas palinkėjo sėkmės kandims, laikantiems egzaminą tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Marijampolės valdyboje iš septynių užsiregistravusių kandidatų – trys buvę pareigūnai, kurie nuo žinių patikrinimo atleidžiami, o kiti keturi – žvejai ir medžiotojai.

 

„Jeigu laikyti egzamino ateinate profesionalūs žvejai, tai turbūt jau viską žinote, nes įstatymus ir žvejybos taisykles išmanote iš kasdienės praktikos. Ačiū, kad valstybei padedate saugoti gamtą“, – kandims sakė Simonas Gentvilas.

 

Netrukus egzaminus surengs ir kitos AAD valdybos. Rugsėjo 22 d. jie vyks Vilniaus ir Kauno valdybose. Išlaikiusieji egzaminą papildys šalies neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių gretas. Šiuo metu jų yra 238.

Aplinkos ministerija yra pateikusi Vyriausybei Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisas, kurios neetatiniams inspektoriams suteiktų daugiau įgaliojimų. Tikimasi, kad pataisas Seimas priims per netrukus prasidėsiančią rudens sesiją.

 

Pagal atnaujintą tvarką neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai įgytų įgaliojimus penkeriems metams. Jie galėtų patruliuoti poromis arba didesnėmis grupėmis koordinuojant aplinkos apsaugos pareigūnui.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos