0
Dalinkitės

Europos Sąjungos pareigūnai trečiadienį pareiškė, kad baigiantis „ūmios“ COVID-19 pandemijos etapui 27 valstybių blokas turi toliau skirti dėmesį gyventojų skiepijimui, testavimui ir stebėjimui.

„Žengiame į naują pandemijos etapą, pereiname nuo nepaprastosios padėties režimo prie nuoseklesnio COVID-19 valdymo. Tačiau privalome išlikti budrūs“, –  savo pareiškime perspėjo Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).

„Žinome kelią į priekį. Turime toliau spartinti skiepijimą pagrindinėmis ir stiprinamosiomis dozėmis bei vykdyti tikslinius tyrimus. Mums reikia toliau glaudžiai koordinuoti savo veiksmus visoje ES“, – kalbėjo EK pirmininkė.

Pasak Briuselio, Bendrijos narės turėtų pasinaudoti dabar pastebimu užsikrėtimo atvejų sumažėjimu, kad „stiprintų sveikatos kontrolę, sveikatos priežiūros sistemas ir bendrą pasirengimą pandemijai“, prieš galimą naują užsikrėtimų bangą rudenį.

Rekomenduojama toliau vykdyti skiepijimą stiprinamąja vakcinos doze ir tęsti pakankamos apimties sekoskaitos tyrimus, kad būtų aptiktos naujos viruso atmainos.

Rekomendacijose sakoma, kad šalys gali mažiau dėmesio skirti visų COVID-19 atvejų oficialiam fiksavimui, o daugiau – „patikimų ir reprezentatyvių duomenų rinkimui“.

„Abejonių dėl naujų atmainų atsiradimo nėra, klausimas tik – kada. Improvizavimas ir susiskaldymas nėra geras pasirinkimas“, – sakė Komisijos vicepirmininkas Margaritis Schinas.

„Dabar svarbu ir toliau išsaugoti budrumą bei pasirengimą, todėl privalome toliau dirbti be atokvėpio“, – kalbėjo jis.

Dėl sėkmingos skiepijimo kampanijos  ir mažiau pavojingos omikron atmainos plitimo gerokai sumažėjo į ligonines patenkančių pacientų ir jų mirties atvejų skaičiai visoje Bendrijoje.

Pagerėjus epidemiologinei padėčiai visose 27 ES valstybėse buvo gerokai sušvelninti dėl COVID-19 įvesti suvaržymai.

Dėl pandemijos ES padidino savo vakcinų gamybos pajėgumus iki 3–4 milijardų dozių per metus.

Pristatydama savo iniciatyvą Komisija trečiadienį taip pat sakė norinti, kad Bendrija ilgam išlaikytų savo kaip vakcinavimo jėgainės vaidmenį, kad ilgainiui ji būtų pasiruošusi atremti kitas sveikatos krizes.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

BNS, Užsienio naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis