0

Dalinkitės

“New York Times” (NYT) įvardijo rimtą Ukrainos ginkluotųjų pajėgų (UGP) kontrpuolimo sulėtėjimo priežastį. Leidinys pažymėjo, kad Ukrainos ginkluotosioms trukdo ne tik oro erdvės nekontroliavimas, bet ir gilus rusų pastatytas gynybos tinklas.

Praėjus penkioms savaitėms nuo UGP kontrpuolimo pradžios tapo akivaizdu, kad jis vyksta labai lėtai, ir tam yra viena labai svari priežastis – priešpėstinės minos.

Pasak NYT, laukai, kuriuos turi kirsti Ukrainos kariuomenė, nusėti dešimtimis minų rūšių – plastikinių ir metalinių, kramtomojo tabako ar limonado skardinių formos, pavadinimais “ragana” ir “lapas”.

Būtent dėl minų, ruožų, spąstų ir improvizuotų sprogstamųjų užtaisų gausos ukrainiečių pajėgos priverstos strigti įveikusios vos po keletą kilometrų.

“Nieko panašaus negalėjau įsivaizduoti. Maniau, kad minos gulės eilėmis, bet visur jų pilni laukai”, – leidiniui pasakojo kariškis, vardu Sergejus.

NYT priminė, kad minos jau seniai yra Rusijos karų pagrindas: jos buvo plačiai naudojamos Afganistane, Čečėnijoje ir ankstyvuosiuose kovų Ukrainoje etapuose, prasidėjusiuose 2014 m. Tačiau dabartiniai minų laukai pietų Ukrainoje yra didžiuliai ir sudėtingi.

“Norint nukenksminti minas, reikia būti gerai motyvuotam ir šaltakraujiškai nusiteikusiam”, – sakė išminavimo specialistas Maksimas Prysiažniukas. Jis žvalgo laukus naktį prieš pėstininkų žygį.

Dažna rusų taktika yra tai, ką Prysjažniukas pavadino “triuku idiotams”: mina užkasama dar prieš įtemptinį sprogmenį, kad būtų aktyvuotųsi,kai kareivis bandys nukenksminti “įtemptuką”.

Sudėtingesni sprogmenys yra vadinamosios šokinėjančios minos, ant kurių užmynus, jos iššoka į viršų ir išbarsto šrapnelį. Rusai taip pat naudoja minas, sujungtas ypač plonais   geltonos spalvos troseliais, kuriuos vos pajudinus sprogmuo gali aktyvuotis.

Prysjažniukas pabrėžė, kad sprogimų pavojus išlieka net tada, kai laukas jau lyg ir išvalytas. Jis sakė, kad okupantai dažnai paleidžia raketas, kurios virš išvalytos teritorijos išbarsto mažas, sunkiai pastebimas žalių plastikinių lapų formos minas, dar vadinamas minomis “drugeliais”.

Netoli fronto esančiame stabilizavimo punkte dirbantis karo medikas pažymėjo, kad pagrindinė karių sužeidimų priežastis – minos.

Leidinys nurodo, kad pietuose Ukrainos ginkluotosios pajėgos puola mažiausiai trimis kryptimis, tačiau dar nepralaužė pagrindinių rusų gynybos linijų. Minos nėra vienintelis sunkumas, su kuriuo jos susiduria. Žengdamos į priekį Ukrainos kariuomenės pajėgos tampa nepasiekiamos kai kurioms savo oro gynybos sistemoms ir geru taikiniu rusų sraigtasparnių.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis