0

2021 09 08

Liublianoje (Slovėnija) įvykusiame neformaliame žemės ūkio ministrų susitikime aptartas kaimo vietovių vaidmuo, iššūkiai bei ateities tendencijos. Ministrai dalijosi patirtimi sprendžiant atotrūkio tarp miesto ir kaimo bei kitas problemas.

Susitikime vieningai pažymėta kaimo vietovių svarba – tai ir aprūpinimo maistu užtikrinimas, ir visų mūsų aplinka, ir krašto tradicijų išlaikymas.

„Kaimų gyvybingumui išlaikyti mes ir toliau turime remti smulkius, šeimos ūkius, o siekiant suartinti miestą su kaimu – gerinti susisiekimo infrastruktūrą ir viešąsias paslaugas. Miestas yra ne tik gyvenamoji aplinka – čia vyksta kultūriniai, socialiniai mainai. Ypač patrauklūs tampa ūkininkų turgeliai, mugės, kai miesto žmogus gali ne tik nusipirkti ūkininkų produktų, bet ir pasikalbėti apie vertybes ir kasdienybę, o tai dažniausiai yra ta vertė, kurios neįvardijame“, – susitikime sakė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Ministras taip pat pasidžiaugė Slovėnijoje matytais geraisiais pavyzdžiais, kai ūkininkai patys gamina, perdirba ir parduoda savo produkciją, tiekdami ją miesto ir kaimo gyventojams.

Diskutuota ir apie potencialių konfliktų dėl žemės ūkio veiklos kaimo vietovėse sprendimo  priemones bei prevenciją. Žaliasis kursas ir su juo ateinanti ES parama padės rasti poveikio aplinkai, cheminių žemės ūkio medžiagų naudojimo mažinimo instrumentus, taip pat prisidės prie kvapų prevencijos ir kitų problemų sprendimo.

Siekiant didesnio proveržio sprendžiant kaimiškoms vietovėms tenkančius iššūkius, turi įsitraukti ir kitos ES politikos bei fondai pagal atitinkamas sritis, nedubliuojant paramos instrumentų, nes vien Bendroji žemės ūkio politika, anot ministro, negali išspręsti visų kaimo problemų. „Ypač – dėl geresnio sveikatos, švietimo, viešųjų paslaugų prieinamumo, susisiekimo infrastruktūros, skaitmenizavimo plėtros ir kt.“, – sakė K. Navickas. Dėl to sutarė ministrai, susitikime taip pat dalyvavę Europos Parlamento bei žemdirbių organizacijų COPA, COGECA, CEJA atstovai ir žemės ūkio komisaras J. Wojciechowski.

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos