0

Estijos kariuomenė liepos 30 dieną atsiuntė į Lietuvą nepilotuojamas skraidykles valdančių specialistų, kad padėtų sienos apsaugos tarnyboms atremti prieš ją nukreiptą hibridinę ataką ir kovoti su nelegalia migracija per Baltarusijos teritoriją, antradienį pranešė pareigūnai.

Komandos padeda Lietuvai stebėti padėtį joms paskirtose zonose, Taline sakė estų gynybos pajėgų atstovai.

„Mūsų komandos dirba rajonuose, kur Lietuvos pasieniečiai prašo pagalbos. Savo bepiločiais orlaiviais matome visą vaizdą iš oro ir turime bendrą supratimą, kas vyksta prie sienos. Identifikuojame migrantų [vykdomus] sienos pažeidimus ir nedelsdami pranešame apie juos Lietuvos pasieniečiams“, – sakė estų kontingento vadas majoras Sergei Alipjevas.

Estų karių teikiama informacija padeda matyti, kas vyksta pasienyje, ir kitos pasieniečių bazės tame pačiame rajone pademonstravo suinteresuotumą tokių komandų dislokavimu jų zonose. Estų kariai teikia lietuviams naudingos informacijos apie nelegalių migrantų judėjimą pasienio zonoje.

Estų kariuomenės specialistai Lietuvoje liks bent iki rugpjūčio pabaigos.

„Lietuvos politikai reiškia didelį dėkingumą ir pasitenkinimą, kad Estija buvo pirmoji dvišaliu [principu] reagavusi šalis ir atsiuntė į pagalbą savo žmonių. Estai išties padeda lietuviams dorotis su krize“, – sakė Estijos ambasadorė Lietuvoje Kai Kaarelson.

Šiuo metu kasdienes misijas Lietuvoje vykdo trys estų bepiločių orlaivių komandos, kurios keičiasi kas dvi savaites. Estijos kariuomenė taip pat skyrė Lietuvai 100 km vielos iš savo rezervų sienos apsaugai pastiprinti ir dislokavo Lietuvoje vieną ryšių tarnybos karininką. Estija taip pat pasirengusi pasiūlyti pagalbą Lietuvai vykdant pirkimo procedūras.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva