0
Dalinkitės

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) pirmadienį paskelbė, kad tikimybė, jog beždžionių raupų protrūkis paveiks didelę visuomenės dalį, yra „labai mažai“, bet ši grėsmė yra didelė tam tikros gyventojų grupėms.

Kiek anksčiau skelbta, kad Pasaulinė sveikatos organizacija laiko ligos plėtrą labai rimta ir net teigia, kad neteisingas jos nušvietimas kažkaip susijęs su rasizmu bei homofobija, o taip pat kenkia epidemijos stabdysenai.

„Dauguma dabartinių atvejų pasireiškė lengvi ligos simptomai, o išplitimo platesnėje visuomenėje tikimybė labai maža“, – sakė šios Europos Sąjungos sveikatos apsaugos agentūros direktorius Andrea Ammonas (Andrėja Amonas). Jis pridūrė, kad išlieka „didelė“ tikimybė, kad ši virusinė liga toliau plis tarp asmenų, palaikančių lytinius santykius su daugeliu partnerių.

Pastarosiomis savaitėmis užsikrėtimo beždžionių raupais atvejų buvo aptikta keliose Europos šalyse, Jungtinėse Valstijose, Australijoje ir Kanadoje.

Sergantiesiems beždžionių raupais pasireiškia tokie simptomai kaip karščiavimas, raumenų skausmas, limfmazgių patinimas, šaltkrėtis, išsekimas ir į vėjaraupius panašus bėrimas ant rankų ir veido.

Gydymo nuo šio susirgimo nėra, tačiau simptomai paprastai išnyksta po 2–4 savaičių. Liga laikoma endemine 11-oje Afrikos valstybių.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

BNS, Užsienio naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis