0

Europos vaistų agentūra (EVA) antradienį pranešė sprendžianti, ar pasiskiepijusiems dviem dozėmis suleidžiamomis vakcinomis nuo koronavirusinės infekcijos reikėtų gauti papildomą trečią dozę.

Ši žinia buvo paskelbta JAV priežiūros institucijoms taip pat sprendžiant, ar yra reikalingos COVID-19 vakcinų skatinamosios dozės.

Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės (EEA) farmacijos priežiūros institucija nurodė „palaikanti ryšį su vakcinų kūrėjais“, koordinuodama reikiamų duomenų pateikimą. EVA pridūrė žinanti, kad kai kuriose šalyse jau anksčiau buvo svarstoma, kad visiškai paskiepytiems žmonėms galbūt bus reikalinga papildoma vakcinos dozė.

„Šiuo metu EVA dar nėra nustačiusi, ar – ir kokiais atvejais – bus reikalingos vakcinų nuo COVID-19 skatinamoji dozė“, – sakoma agentūros išplatintame elektroniniame laiške.

„Tolesnių duomenų iš rinkoje vakcinas platinančių bendrovių tikimasi gauti ateinančiomis savaitėmis, ir EMA, remdamasi šiuo pagrindu, pakartotinai nagrinės informaciją apie produktus“, – pridūrė agentūra.

Priežiūros institucija sakė dirbanti su kitais Europos sveikatos apsaugos pareigūnais, įskaitant nacionalines imunizavimo grupes, stengiantis išsiaiškinti, ar reikės skatinamųjų vakcinų dozių. EVA nurodė laukianti, kada galės įvertinti duomenis apie faktinį preparatų veiksmingumą Europoje ir kituose regionuose.

Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Izraelis ir Prancūzija, neseniai pradėjo siūlyti pasiskiepyti trečia vakcinos doze asmenims, kurių imunitetas gali būti nusilpęs.

Tuo metu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ragino turtingąsias šalis susilaikyti nuo papildomo skiepijimo, kad būtų galima suteikti bent dalinę imuninę apsaugą iki šiol jokių vakcinų negavusiems žmonėms.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva