Europos vaistų agentūra (EVA) pradėjo tyrimą dėl vaisto, kuris galėtų būti panaudotas gydant sunkia COVID-19 viruso forma sergančius pacientus. Tikimasi, kad procedūra truks iki spalio vidurio. Tyrimui esant sėkmingam, vaistas galėtų būti pradėtas naudoti jau lapkritį.
Priešuždegiminis vaistas „RoActemra“ (tocilizumabas – LRT.lt) būtų taikomas tiems, kurie dėl viruso sukeltų komplikacijų kreipėsi į gydymo įstaigas bei jiems yra reikalingas papildomas deguonis ir plaučių ventiliavimas.
Šis vaistas svarstomas kaip tinkamas sergantiems sunkia koronaviruso forma dėl jo savybės blokuoti interleukino-6, medžiagos, kurią organizmas gamina reaguodamas į uždegimą, veikimą. Tai galėtų tapti rimtu postūmiu siekiant išsaugoti sunkia COVID-19 forma sergančiųjų gyvybes.
EVA jau pradėjo pagreitinto proceso „RoActemra“ vertinimą, kaip vaisto, tinkamo naudoti tokiose situacijose. Vertinimo procedūra susideda iš kelių dalių – teikėjų paraiškoje pateiktų duomenų analizės bei keturių dalių empirinio tyrimo, kurio metu vaistas bus naudojamas hospitalizuotiems ir su deguonies trūkumu susiduriantiems pacientams.
Agentūros atstovų teigimu, tyrimo rezultatai bus perduoti Europos Komisijai, kuri nuspręs dėl galimo vaisto naudojimo visose Europos Sąjungos (ES) šalyse, siekiant palengvinti pacientų gijimo procesą.
Tikimasi, kad tyrimo rezultatus EVA turės spalio viduryje. Manoma, kad procedūra gali užtrukti, jeigu eigoje prireiks papildomos informacijos.
„RoActemra“, kaip vaistas, naudojamas gydyti sunkia reumatoidinio artrito forma sergančius pacientus, ES yra naudojamas nuo 2009 metų.
Šaltinis: LRT.LT