0

 Demokratijos gynėjos, disidentės, vienuolės Felicijos Nijolės Sadūnaitės dukterėčios Marijos Sadūnaitės kalba Seimo apdovanojimo – Aleksandro Stulginskio žvaigždės – įteikimo ceremonijoje:  Nuoširdžiai dėkoju savo tėčio Jono Aloyzo Sadūno ir savo vardu, kad šį garbingą Seimo apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – skyrėte mūsų artimam žmogui, mano tetai seseriai Felicijai Nijolei Sadūnaitei.

Tetai Nijolei Nepriklausomybės Akto signataras, Steigiamojo Seimo Pirmininkas ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Aleksandras Stulginskis, patyręs kalinio ir tremtinio dalią, buvo labai artimas savo ištikimybe, tikėjimu ir atsidavimu Lietuvai.

Labai liūdna ir gaila, kad ne sesuo Nijolė šiandien čia stovi ir taria padėkos žodžius… Tačiau visi mes turime prisiminimus apie jos gyvenimą ir darbus, pasiekimus ir ištartus žodžius…

Todėl norėčiau priminti savo tetos Nijolės Sadūnaitės žodžius, kuriuos ji sakė ir savo baigiamoje teismo kalboje, ir labai dažnai gyvenime juos kartodavo: „Kas gali būti gyvenime svarbiau, kaip mylėti žmones, jų laisvę ir garbę. Juk meilė žmonėms − visų didžiausioji Meilė, o kovoti už žmonių teises – gražiausioji Meilės daina. <…> Mylėkime vieni kitus ir būsime laimingi.“

Ir visada „skubėkime daryti gera“!

Ačiū.

Pridedama Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Ilona Šilenkova)

The post F. N. Sadūnaitės dukterėčia Marija Sadūnaitė: „Visi mes turime prisiminimus apie jos gyvenimą ir darbus, pasiekimus ir ištartus žodžius“ appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva