0

Gegužės 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Baltijos šalių bei Islandijos ministrais lankosi Sakartvele, kur susitiko su šalies prezidente Salome Zurabišvili. Ministras susitikime teigė, kad „užsienio įtakos“ įstatymas, priimtas prieš Sakartvelo pilietinės visuomenės valią ir nepaisant aiškių tarptautinės bendruomenės raginimų nėra suderinamas su šalies vyriausybės deklaruojamomis Europos Sąjungos bei NATO integracijos aspiracijomis ir turėtų sunkių ilgalaikių pasekmių šalies geopolitinei krypčiai.

„Į Tbilisį atvykome kaip artimiausi jūsų draugai. Draugai, kuriems rūpi Sakartvelas ir jo žmonės, kuriems rūpi Sakartvelo europinė ateitis“, – sakė G. Landsbergis.

Ministras G. Landsbergis išreiškė apgailestavimą dėl išvakarėse Sakartvelo parlamente patvirtinto įstatymo, stigmatizuojančio šalies pilietinę visuomenę.

„Sakartvelo vyriausybė dar kartą įrodė, kad nusprendė sukti nuo europinio ir transatlantinio kelio, bet vienintelė kryptis, į kurią tuomet galima pasukti, yra kryptis į Rusiją. Taigi pirmasis mūsų atvykimo tikslas yra išreikšti savo paramą ir solidarumą su visais, kurie kovoja už Sakartvelo demokratinį ir europinį pasirinkimą, už Sakartvelo europinę ateitį. Ši ateitis priklauso Sakartvelo žmonėms ir jos niekas neturi teisės atimti“, – sakė G. Landsbergis.

Trečiadienį ministrai taip pat susitiks su parlamento pirmininku Šalva Papuašviliu, ministru pirmininku Irakliu Kobachidze, užsienio reikalų ministru Ilja Darčiašviliu, opozicinėmis partijomis bei pilietine visuomene.

***

Šalį šiuo metu krečia politinė krizė, masiniai protestai ir net parlamentarų muštynės tiesiog salėje.

Mat mvldančioji partija „Sakartvelo svajonė“, kuri pernai buvo priversta atsisakyti panašaus įstatymo projekto dėl didžiulio visuomenės pasipriešinimo, toliau jį aktyviai stumia.

Valdantieji tvirtina, kad šiuo teisės aktu tik siekiama tik padidinti pilietinių grupių finansavimo iš užsienio skaidrumą. Opozicija ir Vakarų šalys tuo netiki.

Įstatymui įsigaliojus, visos nepriklausomos nevyriausybinės ir žiniasklaidos organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. savo lėšų iš užsienio, turės užsiregistruoti kaip „organizacija, veikianti pagal užsienio valstybės interesus“.

Parengta pagal URM informaciją ir žiniasklaidą.

The post G. Landsbergis susitiko su Sakartvelo prezidente: europinė ateitis priklauso kartvelams ir jos niekas neturi teisės atimti appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis