0
Dalinkitės

„Kova už Europos ateitį vyksta čia, Ukrainos žemėje“, – trečiadienio vakarą per spaudos konferenciją Kyjive sakė Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda.

Trečiadienį Lietuvos prezidentas kartu su Estijos, Latvijos ir Lenkijos vadovais lankėsi karo niokojamos Ukrainos sostinėje.

Ukrainiečius bei šios šalies prezidentą Volodymyrą Zelenskį didvyriais pavadinęs G. Nausėda per spaudos konferenciją teigė, kad Ukrainai šiuo metu labiausiai reikalinga karinė pagalba.

„Kviečiu mūsų partnerius ir sąjungininkus didinti karinę pagalbą Ukrainai“, – teigė Lietuvos prezidentas.

„Diplomatinės pastangos taip pat sveikintinos, bet Ukrainos ateitis bus sprendžiama mūšio lauke“, – pridūrė G. Nausėda.

Jis taip pat paragino teikti ekonominę, finansinę ir humanitarinę pagalbą. G. Nausėdos teigimu, be karinės pagalbos, Lietuva Ukrainai jau yra skyrusi 14 mln. eurų vertės humanitarinę ir finansinę pagalbą.

Pasak šalies vadovo, Vilniuje, globojant Lietuvos ir Ukrainos pirmosioms ponioms, ketinama įkurti Ukrainos švietimo ir kultūros centrą.

G. Nausėdos teigimu, visiems Rusijos bankams privalo būti pritaikytos sankcijos: „Mes privalome nustoti finansuoti Putino karą“.

Prezidentas išreiškė viltį, jog Europos Sąjungai pavyks nutraukti su Rusija ir energetinius ryšius – jo teigimu, tai politinės valios klausimas.

„Daugelį metų Lietuva turėjo tik vieną dujų tiekimo šaltinį ir tai buvo Rusija. Mums pavyko nutraukti energetinius ryšius su agresoriumi. Tikiuosi, kad tai pavyks padaryti ir likusiai Europai. Tai politinės valios reikalas“, – sakė G. Nausėda.

Prezidentas spaudos konferencijos metu taip pat dar kartą išreiškė paramą Ukrainos narystei Europos Sąjungoje.

„Leiskite man pakartoti – Ukraina priklauso Europos Sąjungai. Lietuva ir toliau pasisakys už tai iki tol, kol mes pamatysime ukrainiečius sėdinčius su mumis Briuselyje prie to paties stalo“, – taigė šalies vadovas.

BNS, Verslo naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva