0
Lietuvos prezidentas  Gitanas Nausėda savo socialiniame tinkle Facebook pasakoja apie savo vizitą Paryžiuje. Kalbėtasi ir apie Ukrainą, ir apie kultūrą.
„Paryžiuje susitikau su Prancūzijos Prezidentu Emmanueliu Macronu. Susitikime kalbėjome apie Europos saugumą ir būtinybę didinti investicijas į gynybą. Mūsų transatlantinė bendruomenė turi būti kaip niekada stipri. Mūsų regionas susiduria su didžiausiomis saugumo grėsmėmis, todėl reikia tvirto visų sąjungininkų įsipareigojimo stiprinti atgrasymo ir gynybos pajėgumus, atremiant didžiausią ir tiesioginę saugumui kylančią – Rusijos – grėsmę.
Pabrėžiau, kad Europos lyderystė telkiant paramą Ukrainai – gyvybiškai svarbi. Kiekvienas šiandien turime būti lyderiu, kuris savo sprendimais artins Ukrainos pergalę.
Mūsų parama Ukrainai iki šiol buvo nepakankama – jos užtenka Ukrainai atsilaikyti, bet ne nugalėti. Bendras Europos ir sąjungininkų tikslas turėtų būti Ukrainos pergalė. Nes tik ji yra kelias į ilgalaikę taiką ir stabilumą Europoje. Jeigu nepadėsime Ukrainai nugalėti – Kremliaus agresija plėsis. Šis kruvinas režimas nesustos, jeigu jo nesustabdysime!,” – teigia prezidentas.

„Kartu su Emmanueliu Macronu inauguravome Lietuvos sezoną Prancūzijoje, dėl kurio Lietuvos kūrėjų vardai dar garsiau skambės Europoje, o prancūzai turės galimybę iš arčiau susipažinti su mūsų unikalia ir išskirtine kultūra. Tikiu, kad Lietuvos sezonas Prancūzijoje atskleis Lietuvą visomis spalvomis, pristatydamas Prancūzijos auditorijai ne tik kultūrinius, bet ir akademinius, intelektinius, ekonominius, socialinius Lietuvos pasiekimus.

Šiandien Paryžiuje taip pat atidariau Lietuvos vardo skverą, pavadintą „Lietuvos sodais“. Nuo šiol visi lietuviai, atvykę į Paryžių ir apsilankę simboliškai svarbioje vietoje – šalia istorinės Lietuvos Respublikos atstovybės, taip pat buvusio Prancūzijos nacionalinio banko pastato, kuriame visą Lietuvos okupacijos laikotarpį buvo saugojamas mūsų šalies auksas – ten matys įamžintą mūsų šalies pavadinimą,” – rašoma G. Nausėdos vardu.
***

Kreipdamasis į Invalidų rūmų Šv. Liudviko katedroje vykusio renginio dalyvius, Lietuvos vadovas džiaugėsi, kad 2021 m. pasiektas susitarimas su Prancūzijos Prezidentu Emmanueliu Macronu pavirto Lietuvos sezonu Prancūzijoje.

Prezidento teigimu, Paryžiuje ir visoje Prancūzijoje yra daug Lietuvos, jos istorijos ir šiuolaikinės kultūros ženklų, kurie liudija gyvą Lietuvos sąveiką su šia šalimi.

Šalies vadovas teigė tikintis, kad Lietuvos sezonas Prancūzijoje atskleis Lietuvą visomis spalvomis, pristatydamas Prancūzijos auditorijai ne tik kultūrinius, bet ir akademinius, intelektinius, ekonominius, socialinius Lietuvos pasiekimus. Prezidentas akcentavo, kad kultūros kalba – geriausia priemonė liudyti dviejų šalių bendrystę.

„Lietuvos sezonas vyks pačiu tinkamiausiu metu. Nes draugystei tinkamiausias metas – šiandien. Mūsų gebėjimas žvelgti viena kryptimi kaip niekad aktualus pamatinių geopolitinių lūžių kontekste, kai turime pasirūpinti Europos saugumu ir užtikrinti jos ateitį“, – kalbėjo Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva ir Prancūzija šiandien kartu įrėmina Europą, kuri niekada, net didžiausių krizių akivaizdoje, nesiliauja liudyti – ir ginti – bendrų vertybių ir idealų.

Lietuvos sezono Prancūzijoje metu visoje Prancūzijoje vyks daugiau nei 200 renginių, kuriuose dalyvaus daugiau nei 500 menininkų, atlikėjų, kitų sričių atstovų iš Lietuvos. Sezono kontekste taip pat vyks diplomatijos, ekonomikos ir inovacijų skatinimo renginiai, mokslo ir švietimo bendradarbiavimo projektai.

Lietuvos sezono Prancūzijoje šūkis – „Kitas tas pats /Se voir en l’autre“ – kviečia pažvelgti į dabartinę geopolitinę ir sociokultūrinę Europos aplinką iš Lietuvos perspektyvos.

Nausėda
Facebook nuotr.

The post G. Nausėda su E. Makronu apie gynybą ir kultūrą appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis