0

Dalinkitės

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį dalyvavo inauguraciniame NATO ir Ukrainos tarybos posėdyje.

Šalies vadovas pasveikino Ukrainos Prezidentą Volodymyrą Zelenskį ir pabrėžė visų ukrainiečių didvyrišką kovą už savo valstybės suverenitetą ir laisvę.

Prezidentas patikino, kad Lietuva, kuri pradėjo teikti Ukrainai pagalbą dar prieš prasidedant Rusijos karinei agresijai, ir toliau tiek, kiek galės, teiks Ukrainai visapusišką paramą, įskaitant karinę. Šalies vadovas informavo apie ilgalaikį Lietuvos paramos Ukrainai planą, apimantį karinę paramą, sužeistųjų karių reabilitaciją ir pagalbą įgyvendinant reformas gynybos srityje.

Prezidentas pažymėjo, kad visos NATO ir Ukrainos tarybos narės yra lygios, jos lygiomis teisėmis konsultuodamosi spręs bendrus saugumo iššūkius. „NATO ir Ukrainos taryba turi būti pagrindinis forumas ir įrankis Ukrainos kelyje į NATO narystę. Ukrainos ateitis yra NATO, ir mes negalime ilgiau atidėlioti šio seniai duoto pažado. Sprendimus reikia įgyvendinti. Pažadus reikia tesėti“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė didžiulę Ukrainos pažangą reformų ir sąveikumo su NATO kelyje, pasiektą nepaisant šalyje vykstančio karo.

Šalies vadovas pakartojo, kad Lietuva tvirtai remia Specialaus tarptautinio tribunolo Rusijos agresijai ir karo nusikaltimams tirti steigimą.

„Mūsų bendras tikslas – tvari taika ir stabilumas Europoje. Būtina taikos sąlyga – visiškas Ukrainos integravimas į euroatlantinę saugumo architektūrą. Ukraina gali tikėtis neginčijamos Lietuvos paramos kelyje į narystę NATO“, – sakė šalies vadovas.

***

Prezidentas trečiadienį taip pat dalyvavo NATO Vilniaus viršūnių susitikimo sesijoje su Europos Sąjungos institucijų vadovais bei Indijos ir Ramiojo vandenynų partnerių – Japonijos, Pietų Korėjos, Australijos, Naujosios Zelandijos lyderiais.

G. Nausėda pažymėjo, kad šiuo metu ir euroatlantinės erdvės, ir Indijos ir Ramiojo vandenynų regionų saugumas yra glaudžiai susijęs.

„NATO, ES ir Indijos bei Ramiojo vandenynų partnerių vertybės yra tos pačios. Mus vienija įsipareigojimas gintis nuo autoritarinių režimų grėsmių ir iššūkių. Mus vienija ištikimybė tarptautine teise grįstai pasaulio tvarkai“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad visa tarptautinė bendruomenė vienijasi remdama Ukrainą, o ši pagalba turi būti tvari ir ilgalaikė. „Turime remti Ukrainą tol, kol ji išlaisvins visą savo teritoriją. Turime remti Ukrainą tol, kol ji laimės šį brutalų karą“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pažymėjo, kad Lietuva remia ir prisideda prie visų NATO ir ES iniciatyvų stiprinti partnerystę su Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono partnerėmis.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis