0

Dalinkitės

Prezidentui Gitanui Nausėdai pirmadienį surengus susitikimą su parlamentarais dėl krizės Seime, socialdemokratai teigiamai vertina Prezidento iniciatyvą ir mano, kad ji turėtų „padaryti įspūdį“ nenoriai į kalbas besileidžiantiems valdantiesiems.

Po pietų frakcijų atstovai susitiko ir su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, kuri rytiniame susitikime Prezidentūroje nedalyvavo.

„Puiku, kad į derybų procesą aktyviai įsitraukė Prezidentas. Jei opozicijos teikiami projektai bus įtraukti į Seimo antradienio rytinę darbotvarkę, sugrįšime į salę. Lietuvos visuomenė yra suinteresuota bendru viso Seimo darbu. Privalome sugrąžinti Seimą į vėžes“, – pabrėžia socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

„Valdantieji vėluoja: klausimai, dėl kurių įtraukimo į Seimo darbotvarkę dabar esame priversti taip sudėtingai derėtis su konservatoriais ir liberalais, yra iš tų, kurie jau vakar turėjo būti ne tik apsvarstyti, bet ir išspręsti. Žmonės laukia ir viską mato“, – įspėja G. Paluckas.

Be kitų klausimų, socialdemokratai siūlo atidėti nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimą; mažinti maisto, šilumos energijos, karšto vandens, malkų ir medienos kainas; didinti žmonių pajamas, neapmokestinamųjų pajamų dydį prilyginant minimaliai mėnesinei algai, o asmenims, kurie neturi nekilnojamojo turto, bet turi įregistruotą nuomos sutartį, pritaikyti gyventojų pajamų mokesčio lengvatą.

„Siūlome „nenumarinti“ Dialogo grupės, nes ji – geras instrumentas valdančiųjų dialogui su opozicija palaikyti. Ji turėtų dirbti nuolat. O „degantys“ politikos klausimai, tokie kaip kylančios kainos ir skurdas, turėtų būti svarstomi specialioje sprendimų paieškos grupėje. Joje būtų lygiai atstovaujama ir pozicijai, ir opozicijai – tai padėtų valdantiesiems neatitrūkti nuo realybės“, – sako Seimo narė socialdemokratė Orinta Leiputė.

Anot Seimo nario socialdemokrato Eugenijaus Sabučio, valdantieji visada stengėsi išvengti sunkių klausimų.

„Didžiausios ir skandalingiausios reformos – švietimo, sveikatos, žemės ūkio – buvo pateiktos neparengtos, paskutiniu momentu ir „stumiamos“ skubos tvarka, Seimo nariams neturint išsamios informacijos. Taip neturi būti“, – piktinasi E. Sabutis.

„Nors žemės ūkio ministras „atlaikė“ balsavimą dėl nepasitikėjimo, žemės ūkio sritis yra pernelyg strateginė, kad būtų galima šį klausimą tiesiog atidėti į šalį ar padėti tašką. Kalbame apie artėjančią maisto krizę. Žemės ūkio klausimus būtina svarstyti pirmenybės tvarka“, – įsitikinęs G. Paluckas.

Socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad „valstiečių“ frakcijos atstovai opozicijos vardu yra paskelbę reikalavimų, kurie nebuvo aptarti visos opozicijos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva