0

Finansų ministerija neatsisako ankstesnių planų peržiūrėti mokesčius, tačiau tai bus padaryta, kai situacija stabilizuosis, sako ministrė Gintarė Skaistė.

„Mokesčių reformai ar lengvatų peržiūrai namų darbai atlikti, darbo grupė analizavo, esame pasiskaičiavę įvairius variantus, analizė atlikta. Planas buvo pristatyti siūlymus Seimui pavasario sesijoje, tačiau atsižvelgiant į itin didelį neapibrėžtumą ir tą situaciją, kurią turime šiandien, šiandien Finansų ministerijos prioritetai yra kitoje vietoje“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė ministrė.

„Planų peržiūrėti mokesčius neatsisakome, galbūt šiek tiek vėliau. Kada tiksliai –  matysime nuo besikeičiančios situacijos ekonominėje plotmėje. Kuomet situacija stabilizuosis, matysime, koks yra bendras ekonomikos peizažas ateinantiems laikotarpiams, tuomet tie sprendimai ir bus padaryti. Kada konkrečiai, šiandien negaliu pasakyti“, – kalbėjo ji.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, kad netgi jeigu Vyriausybė pavasario sesijos metu vis dėlto apsispręstų teikti mokestinius pokyčius, gali būti kartu pasiūlyta gerokai vėlesnė jų įsigaliojimo data.

Asocijuotų verslo struktūrų atstovai kovą prašė bent kurį laiką nesvarstyti mokesčių didinimo.

Vyriausybė anksčiau buvo nutarusi per kovą ir balandį pateikti įvairių mokestinių įstatymų pakeitimų, peržiūrint neterminuotas lengvatas ir kitas specialias apmokestinimo sąlygas.

Anksčiau valdantieji tvirtino, kad galimos mokesčių reformos turėtų įsigalioti ne anksčiau kaip nuo 2023 metų sausio.

Autorė Erika Alonderytė

Redaktorė Roma Pakėnienė

BNS, Verslo naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva