0

2021 10 25

Spalio 21 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pasirašė apsauginės ugniagesių aprangos pirkimo-pardavimo sutartį su  Viking Life Saving Equipment.  Pagal šią sutartį per dvejus metus yra planuojama įsigyti iki 2 tūkst.  šios aprangos komplektų.  Šie  apsauginiai  ugniagesių drabužiai atitinka standartą EN 469:2020 ir apsauginių drabužių bendruosius reikalavimus EN ISO 13688:2013.

Vienas svarbiausių  prioritetų – ugniagesių saugumas.  Todėl buvo skiriama daug dėmesio, kad apsauginiai kostiumai būtų ne tik lengvi  ir patogūs, bet ir užtikrintų apsauga nuo karščio ir saugotų ugniagesius gelbėtojus nuo perkaitimo, tiek gesinant gaisrus, tiek atliekant gelbėjimo darbus. Be to, su jais lengva judėti, jie gerai dėvisi. Beje, ši apsauginė apranga yra sukurta atsižvelgus į  ugniagesių reikalavimus. 

Apie naujuosius  apsauginius drabužius gerai atsiliepia ir juos  vilkintys ugniagesiai gelbėtojai. Jau pusmetį  tarnyboje juos dėvi Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesiai ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai.

 „Jie nevaržo judesių, yra patvarūs, neplyšta. Gesinant gaisrus mums dažnai tenka laipioti, lįsti pro langus, pritūpti, priklaupti, o šie drabužiai tam netrukdo. Iš tiesų, jie yra kur kas patogesni už buvusius mūsų apsauginius kostiumus. Juose  yra ir daugiau kišenių, pavyzdžiui, kelnių šone, į kurias patogu įsidėti raktą ar peilį,“ –  vardija privalumus Vilniaus PGT 6-osios komandos skyrininkas Petras Trumpokaitis. Pasak jo,  šie drabužiai labiau tinka ir pagal dydį, be to, su trumpesniais švarkais kur kas patogiau dirbti.

Naujaisiais apsauginiais drabužiais dalis ugniagesių gelbėtojų apsirengs jau kitais metais.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos