0

Dalinkitės

Antradienio ryte Lietuvos rinktinė išsiruošė į ilgai lauktą kelionę – iš Karmėlavos oro uosto išvyko į Kelną (Vokietija), kuriame jau ketvirtadienį pradės Europos krepšinio čempionatą.

Lietuvos rinktinė prieš čempionatą laimėjo visas devynerias žaistas rungtynes, tačiau jau ketvirtadienį laukia neeilinis iššūkis – Europos čempionų slovėnų barjeras.

Būtent prieš pat čempionatą Slovėnija patyrė skaudų pralaimėjimą Vokietijai. Prieš skrydį į Kiolną mūsų rinktinės treneris Kazys Maksvytis tokį būsimų varžovų pralaimėjimą įvertino dvejopai.

„Tokios rungtynės parodė, kad juos galima nugalėti, bet, iš kitos pusės, tai gal padarė ir meškos paslaugą, – Karmėlavos oro uoste BasketNews sakė Maksvytis. – Slovėnai turbūt sureaguos po pralaimėjimo kaip ir kiekviena komanda po nesėkmių.“

Treneris prieš išvyką turėjo gerų žinių iš mūsų stovyklos – visi rinktinės krepšininkai čempionatą pasitinka sveiki.

„Iš tų, kas buvo pakviesti, kas buvo stovyklose, visi sveiki. Ir tie, kurie turėjo mikrotraumas, (Mindaugas) Kuzminskas ir (Eigirdas) Žukauskas, išsigydė ir važiuoja sveiki į čempionatą“, – džiaugėsi Maksvytis.

– Kokiomis nuotaikomis išvykstate į pirmenybes? – žurnalistai oro uoste paklausė Maksvyčio.
– Nuotaikos – dvejopos. Visi sveiki, pasiruošę, neblogai žaidėme pasiruošime, bet iš kitos pusės tai buvo draugiškos rungtynės, prasidės rimtas čempionatas.

– Koks numatytas rinktinės grafikas iki ketvirtadienio rungtynių?
– Numatytas palengvintas grafikas. Kiekvieną dieną turėsime po vieną treniruotę, nuimsime krūvius, nes laukia kas dvi dienas rungtynės ir panašiai. Reikia, kad būtų ir kojos, ir galvos šviežios.

– Kokių priešnuodžių reikia, stabdant Luką Dončičių?
– Jis yra vienas geriausių pasaulio žaidėjų, net ir NBA komandos turi problemų jį stabdydamos. Jeigu netikėtume, kad galime jį, nesakysiu sustabdyti, bet pristabdyti, nevažiuotume. Prisiimsime rizikas ir stengsimės sumažinti jo indėlį į komandos žaidimą.

– Visi puikiai atsimename praėjusios vasaros rungtynes Kaune su Slovėnija. Kokią pamoką galima pasiimti iš tų rungtynių?
– Kažkiek tos rungtynės mums išėjo irgi į naudą. Kažką darysime panašiai, ką darė praėjusių metų komanda, kai ko nedarysime, nes nepasiteisino. Manau, kad tas mačas mums išeis į naudą.

– Šiemet prie slovėnų vėl prisijungė Goranas Dragičius. Ką jis pridėjo komandai?
– Stabilumo, užtikrintumo, galiausiai, svorio. Kaip ir kiekvienai rinktinei prideda tokio lygio žaidėjai.

– Sakėte, jog čempionate modeliuosite starto penketais. Ar gali prieš slovėnus ilgai kartu aikštėje būti mūsų NBA bokštai?
– Gali. Kažkurį laiką tikrai gali, čia vyksta žaidimas šachmatais. Jie turi savo kozirius, o mes – savo. Jeigu turi rankoje kozirinį tūzą, negi tu jo neleisi? Mes bandysime išnaudoti savo privalumus, jie – savo.

– Kokiomis psichologinėmis nuotaikomis pasitinkate čempionatą? Pradedate pirmenybes su dviem favoritais, kiek psichologija čia yra svarbi?
– Turėjome nemažai rungtynių, gerų treniruočių, tai davė užtikrintumo. Be abejo, čia yra aukšto kalibro varžovai, kaip ir mes. Manau, esame pasiruošę gerai.

– Jums, kaip treneriui, su vyrų riktine – pirmas toks išbandymas. Ar yra jaudulio?
– Mažesnėmis apimtimis esu patikrinęs tokį modelį jaunimo čempionatuose. Čia – kažkas panašaus. Žinoma, daugiau dėmesio, daugiau spaudimo, bet tą jau esu praėjęs. Dabar naujas etapas, laukiame čempionato, ilgai ruošėmės ir liko vyšnaitė ant torto.

– Grupė – mirtininkų. Bet galbūt, kaip treneriui, tai net geriau, teoriškai tikintis lengvesnių varžovų atkrintamosiose, o toks startas grupėse bus geras pasiruošimas lemiamoms kovoms?
– Norėtųsi lengvai įeiti, apšilti ir pasiekti geriausią sportinę formą atkrintamosiose, bet šįkart formatas bus kitoks. Kaip ir minėjote, pradžia nebus labai lengva, bet, galbūt, išvengsime atkrintamosiose stiprių varžovų ir tai išeis į naudą.

basketnews.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva