0

Šiaurės Europos energetikos bendrovė „Gren“ praneša apie planus investuoti daugiau nei 200 milijonų eurų į energijos gamybos iš atliekų jėgainę Acone, Latvijoje. Naujoje jėgainėje bus naudojamos moderniausios ir saugiausios technologijos. Tikimasi, kad jėgainė pradės veikti 2029 metais.

Ilkka Niiranen, „Gren“ generalinis direktorius, sako: „Europoje yra daugiau nei 500 veikiančių energijos gamybos iš atliekų jėgainių, kurios užtikrina konkurencingas energijos kainas ir sumažina atliekų šalinimą sąvartynuose. Latvija yra viena iš ES valstybių narių, kurioje toks sprendimas nėra įgyvendintas. Tokio masto projektą padės įgyvendinti„Gren“ patirtis Šiaurės Europoje, taip pat ir Baltijos šalyse.“

Andris Vanags, „Gren“vadovas Latvijoje, teigia: „Rygai reikia konkurencingos šilumos energijos, o mūsų išteklius bus atliekos, kurios šiuo metu po rūšiavimo patenka į Latvijos sąvartynus. Energijos gamybos iš atliekų jėgainės projekto planavimui, projektavimui, įgyvendinimui ir eksploatavimui pasitelksime savo patirtį Klaipėdoje, kur panaši jėgainė sėkmingai veikia jau 11 metų.“

„Nauja jėgainė sustiprins energetinę nepriklausomybę ir saugumą bei užtikrins atliekų šalinimo sąvartynuose mažinimą. Įgyvendinant projektą bus investuojama į šalies ūkį, švaresnės aplinkos užtikrinimą bei infrastruktūros kūrimą tolesnei plėtrai“, – pridūrė A. Vanags.

Projekte numatoma, kad naujoje jėgainėje energijai gaminti bus naudojamos išrūšiuotos ir jau netinkamos perdirbti, nepavojingos komunalinės bei pramoninės atliekos, kurios kitu atveju atsidurtų sąvartyne. Taip pat bus naudojamos medienos liekanos ir nekokybiška biomasė. Kurą uždaro tipo sunkvežimiuose tieks vietos verslininkai, oiškrovimas vyks uždaroje, saugioje ir kontroliuojamoje patalpoje, neleidžiant į lauką patekti dulkėms bei kvapams.

Per metus planuojama sunaudoti nuo 150 iki 200 tūkstančių tonų kuro. Planuojama jėgainės šiluminė galia yra 50-70 MW, elektrinė – 15-20 MW.

Energijos gamybos iš atliekų jėgainė bus pastatyta taip, kad iš jos nesklistų kvapai. Speciali išmetamųjų dujų valymo sistema išvalys gamybos proceso metu susidariusias išmetamąsias dujas, užtikrindama ženkliai mažesnes emisijas nei leidžia galiojantys teisės aktai. Jėgainėje bus įdiegta išmetamųjų teršalų monitoringo sistema, užtikrinanti nuolatinę kontrolę ir skaidrų veiklos rodiklių prieinamumą visuomenei ir reguliavimo institucijoms. Energijos gamyba iš atliekų turi būti derinama su veiksmingomis pramoninių ir buitinių atliekų mažinimo, pakartotinio naudojimo ir perdirbimo sistemomis. „Gren“vaidmuo žiedinėje ekonomikoje yra plėtoti pasaulyje pirmaujančius energijos atgavimo įrenginius ir dirbti išvien su atliekų tvarkymo įmonėmis, savivaldybėmis bei vietos valdžia.

Apie „Gren“

„Gren“ kuria ir teikia tvarius energetikos sprendimus – nuo centralizuoto šildymo ir vėsinimo iki atsinaujinančios ir pramoninės energijos paslaugų. Šiuo metu dirbame Estijoje,Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje, Lietuvoje, Suomijoje ir Švedijoje. Turime ambicingų planų plėsti savo verslą, aktyviai ieškant naujų efektyvių sprendimų ir augimo galimybių už esamo Šiaurės Europos verslo ribų. „Gren“ priklauso „Partners Group“, vienai didžiausių privačios rinkos investuotojų. Nuo 1996 m. „Partners Group“ savo klientų vardu visame pasaulyje investavo 210 mlrd. JAV dolerių.

 

 

The post „Gren“ investuos 200 milijonų eurų į moderniausią Baltijos šalyse energijos gamybos iš atliekų jėgainę Acone, Latvijoje appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva