0

Vokietijos medienos plaušo plokščių gamybos bendrovė „Homanit Lietuva“ trečiadienį pradėjo apie 175 mln. eurų vertės medienos komponentų gamyklos pirmąjį statybų etapą.

Senoje pramoninėje zonoje ─ buvusioje Pagirių šiltnamių teritorijoje ─ kitų metų antroje pusėje iškils administracinis pastatas, sandėlis bei tyrimų ir plėtros centras, pranešė įmonė.

„Kartu su visa komanda Lietuvoje ir Lenkijoje kryptingai ėjome link šios dienos. Ties tuo, ką turime šiandien tikrai nesustosime, turime dar didesnį projektą, kuris sparčiai eina į pabaigą – būsimos gamyklos statybos“, – pranešime sakė „Homanit Lietuvos“ vadovas Andrius Ostrauskas.

„Homanit“ savininkas Fritzas Homannas sako, kad tai didžiausia investicija įmonės istorijoje. Anot jo, Lietuva pasirinkta dėl aukštos kvalifikacijos specialistų bei stabilios politinės aplinkos.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė teigė, kad „Homanit Lietuvos“ investicijos atsispindės ne tik naujų darbo vietų sukūrime, bet ir vietinėje bendruomenėje, gerinant jos infrastruktūrą.

Pagiriuose iškilsiančios įmonės statyboms 85 mln. eurų paskolą suteikė „Swedbank“, o darbus atliks statybų projektų valdymo įmonė „InCorpus“.

Bendra įmonės teritorija apima apie 77 hektarų plotą – ateityje ketinama įgyvendinti plėtrą, o didesnis sklypas tam suteikia platesnių galimybių. Joje bus kviečiamos įsikurti ir kitos kompanijos, kuriančios aukštą pridėtinę vertę.

„Homanit Lietuva“ bus ketvirtoji grupės „Homanit“ gamybos įmonė. Iš viso planuojama sukurti apie 440 darbo vietų – dauguma gamybos procesų bus automatizuoti, todėl didžioji dalis darbo vietų skirta aukštos kvalifikacijos darbuotojams.

„Homanit“ veiklą vykdo Vokietijoje ir Lenkijoje, gamyklose iš viso dirba apie 1,5 tūkst. darbuotojų, apyvarta siekia 260 mln. eurų.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva