0

Į Kauną atvyko Jungtinių Valstijų (JAV) rotacinių pajėgų batalionas su kovine technika. Apie tai ketvirtadienį savo „Facebook“ paskyroje informavo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pasak jo, bataliono kovinei technikai dislokuoti pirmą kartą panaudotas Kauno intermodalinis terminalas.

„Pirmą kartą logistinei operacijai ir kariniam mobilumui užtikrinti panaudotas Kaune esantis intermodalinis terminalas į kurį tankai M1A2 Abrams, Pėstininkų kovos mašinos Bradley, šarvuočiai ir kita technika geležinkeliais iš Graikijos Akeksandrupolio jūrų uosto per visą Europą atvyko į Kauną“, – rašė ministras.

JAV kariuomenės 1-66 sunkiojo bataliono kariai su kovine technika pakeis nuo praėjusių metų rudens Lietuvoje dislokuotus JAV 3-66 bataliono karius.

A. Anušauskas įspėja, kad per Kauną, Vievį, Maišiagalą, Nemenčinę, Sužionis ir Pabradę iki gegužės 29 dienos vakarais vyks sąjungininkų kovinės technikos kolonos, lydimos Karo policijos, iš viso – apie 200 karinės technikos vienetų.

JAV kariai Lietuvoje rotuojami, šalies politikai siekia nuolatinio amerikiečių buvimo.

Facebook nuotr.

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, reaguojant į grėsmes regione JAV Lietuvoje dislokavo dar kelis šimtus papildomų karių su technika.

Autorius Ignas Jačauskas

BNS, Lietuvos naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva