0

Į Lietuvą atvyko 7-oji Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgų pamaina, pagal NATO sutartas priemones, skirta stiprinti atgrasymą ir atremti Aljanso valstybėms kylančias grėsmes. Apie 150 Portugalijos Jūrų pėstininkų korpuso padalinio kariai kartu su Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ ir kitais Lietuvos kariuomenės vienetais treniruosis bendrose pratybose iki liepos mėnesio. Portugalijos rotacines pajėgas sudaro pėstininkų kuopos, logistikos ir specialiųjų operacijų kariai. Balandžio 5 d. iš Portugalijos į Klaipėdos jūrų uostą atvyks karinė technika – visureigiai, sunkvežimiai ir kovinės valtys.

Portugalijos ir Lietuvos kariuomenės padalinių kariai bendrose pratybose treniruosis vykdyti įvairias užduotis: infiltracija ir eksfiltracija kovinėmis valtimis, objekto šturmą, įvairaus tipo žvalgybines užduotis, kovinio šaudymo pratybas. Rotacinės pajėgos įsikurs Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligone Kairiuose (Klaipėdos apskritis).

Portugalijos rotacinės pajėgos į Lietuvą atvyksta nuo 2015 m., pagal NATO programą „Assurance Measures“ (liet. „Užtikrinimo priemonės“). „Assurance Measures“ yra oro, jūros ir sausumos priemonės NATO centrinėse ir Rytų Europos šalyse, skirtos stiprinti šalių sąjungininkių saugumą po Krymo aneksijos. Portugalija aktyviai prisideda prie NATO saugumo užtikrinimo priemonių Lietuvoje tiek jūrų pėstininkų pajėgų rotacijomis, tiek dalyvavimu NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse.

Gr. Monikos Dilkės nuotraukos

The post Į Lietuvą atvyko 7-oji Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgų pamaina appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva