0

Dalinkitės

Ketvirtadienį į Lietuvą atvyko Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgų pamaina. Tai Portugalijos Jūrų pėstininkų korpuso padalinys, kuriame apie 150 karių. Portugalai atvyksta pagal NATO sutartas atgrasymo priemones, skirtas stiprinti atgrasymą ir atremti aljanso valstybėms kylančias grėsmes.

Portugalijos kariai kartu su Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados ,,Žemaitija“, Specialiųjų operacijų ir Karinių jūrų pajėgų vienetais treniruosis bendrose pratybose iki rugpjūčio mėn. pabaigos. Portugalijos kariai įsikurs Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligone Kairiuose.

Portugalijos rotacinės pajėgos į Lietuvą atvyksta nuo 2015 m., pagal NATO programą „Assurance Measures“ (liet. „Užtikrinimo priemonės“). „Assurance Measures“ yra oro, jūros ir sausumos priemonės NATO centrinėse ir Rytų Europos šalyse, skirtos stiprinti šalių sąjungininkių saugumą. Tai yra svarbus solidarumo parodymas prisidedant prie NATO Rytų flango saugumo ir atgrasymo. Portugalija aktyviai prisideda prie NATO saugumo užtikrinimo priemonių Lietuvoje tiek jūrų pėstininkų pajėgų rotacijomis, tiek dalyvavimu NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse.

Lietuvos kariuomenės nuotraukos iš buvusių Portugalijos rotacinių pajėgų pratybų.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva