0

Suomija pirmadienį paskelbė, kad praėjęs savaitgalis buvo rekordinis šiais metais kalbant apie į šalį atvykstančius rusus.

Rekordinį į Suomiją atvykstančių rusų skaičiaus padidėjimą nulėmė Maskvos paskelbta dalinė mobilizacija.

„Praėjusį savaitgalį eismas prie rytinės sienos buvo intensyviausias šiais metais“, – naujienų agentūrai AFP sakė Mertas Sasioglu (Mertas Sasioglus) iš Suomijos sienos apsaugos tarnybos.

Tarnyba pranešė, kad šeštadienį kirtę sausumos sieną į Suomiją atvyko kone 8,6 tūkst. rusų, o beveik 4,2 tūkst. per sieną išvyko į Rusiją.

Sekmadienį į Suomiją atvyko daugiau kaip 8,3 tūkst. rusų, o išvyko beveik 5,1 tūkstančio.

„Atvykstančiųjų skaičius yra maždaug dvigubai didesnis nei prieš savaitę, – sakė M. Sasioglu. – Pagrindinė priežastis yra mobilizacija, bet iš dalies tai galima paaiškinti ir tuo, kad Suomija ir Rusija vasarą atšaukė suvaržymus dėl COVID-19.“

Kaimyninė Norvegija, kuri nėra Europos Sąjungos narė, bet priklauso Šengeno erdvei, taip pat pranešė, kad jos Sturskugo sienos perėjimo punkte tolimojoje šiaurėje šiek tiek padaugėjo asmenų, kertančių sieną iš Rusijos pusės.

Norvegų policijos duomenimis, sekmadienį į Norvegiją iš Rusijos atvyko 243 žmonės, iš kurių 167 turėjo Šengeno vizas, o 91 išvyko į Rusiją.

Policija taip pat pabrėžė, kad šie skaičiai vis dar mažesni nei prieš COVID-19 pandemiją, tačiau teigė, kad tikisi, jog šią savaitę jie gali išaugti.

Kitos šalys, pavyzdžiui, Sakartvelas ir Turkija, taip pat pranešė, kad pastarosiomis dienomis padaugėjo įvažiavimų iš Rusijos.

Rugsėjo 23 dieną Suomija paskelbė planuojanti „gerokai apriboti Rusijos piliečių galimybes atvykti“.

Suvaržymai dar neįsigaliojo, bet pasieniečiai sakė esą pasirengę naujas taisykles pradėti taikyti „per vieną dieną“.

M. Sasioglu nurodė, kad Sienos apsaugos tarnyba rengiasi sunkumams.

„Įmanoma, kad apribojus keliones padaugės bandymų nelegaliai kirsti sieną“, – paaiškino jis.

Šeštadienį pasieniečiai sulaikė keturis asmenis, įtariamus nelegaliu sienos kirtimu Suomijos rytiniame Kūsamo regione. Šie asmenys iškart pasiprašė prieglobsčio.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis