0

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako mananti, kad bakalauro studijos galėtų trumpėti ir trukti ne ketverius, o trejus metus. Universitetai tai vertina atsargiai ir sako, kad ne visas bakalauro studijų programas galima trumpinti.

Vilniaus universitete žurnalistiką studijuojanti Gabija Šereivaitė rugsėjį bus ketvirtakursė. Mergina svarsto – per studijas įgyta daug žinių, tačiau ketverius metus trunkančias bakalauro studijas būtų galima trumpinti.

„Įmanoma kokybiškai tiek išmokti, tiek išdėstyti programą ir per 3 metus, kadangi bent mūsų studijų programoje mokėmės pirmame kurse tokius dalykus, kaip ekonomika arba užsienio kalba, kurie yra reikalingi, bet jie truko 1 semestrą. Tai per tą 1 semestrą tu galbūt negali įsisavinti tų žinių, kaip norėtum, ir jie nesuteikia tokios išliekamosios vertės, kokios tu norėtum“, – nurodo studentė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė mano, kad bakalauro studijos galėtų trumpėti, o trejus metus trunkantis bakalauras – tapti pagrindiniu studijų modeliu.

„Aš iškėliau tokią mintį, jog mums bendradarbiaujant su ES valstybėmis ir dabar esant Europos universitetų tinklų iniciatyvai, mums dažnai yra tam tikrų, kaip sakant, trukdžių, dėl to, kad mūsų pagrindinis modelis yra 4+2, kai tuo tarpu daugumoje ES valstybių yra 3, 3+1“, – aiškina švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

Universitetai tokią mintį vertina atsargiai – sako, trumpinti galima ne visas bakalauro programas.

„Socialiniuose moksluose, sakykime, tokius mes ir turime, ekonomikos programose, komunikacijos programose, kur galima iš tikro sutilpti į 3 metus – tikrai realu. Tačiau tam tikrose programose, ypač kur reikalingi praktiniai gebėjimai, gamtamoksliniuose moksluose – iš tikrųjų būtų sudėtinga“, – tvirtina VDU Studijų prorektorė Simona Pilkienė.

„Aukštojo mokslo kokybė tikrai labai suprastėtų. Ką mes turėtume iš turinio išmesti? Aš, kaip inžinierius, ką sakyčiau: išmetame filosofiją, išmetame humanitarinius mokslus, išmetame kalbas, paliekame grynai inžinerinį mokymą. Bet ar tokio mes specialisto norime – tai klausimas“, – nurodo Vilniaus Gedimino technikos universiteto studijų prorektorius Romualdas Kliukas.

Kad ne visas bakalauro studijas galima trumpinti, pritaria ir Seimo narė, švietimo ekspertė Vilija Targamadzė.

„Jeigu mes žiūrėsime, kokias kompetencijas turi įgyti ir per kurį laiką, ir jeigu tai yra įmanoma, galima tas studijas sutrumpinti iki 3 metų. Tačiau reikia labai gerai pagalvoti apie specialybines kompetencijas ir bendrąsias kompetencijas“, – nurodo ji.

Pasak studentų sąjungos prezidento, trumpinant studijų trukmę tai gali atsiliepti esminei universiteto misijai – plačiam išsilavinimo, o ne tik specialybės žinių, suteikimui.

„Mes puikiai suprantame, kad yra specialybės žinios, tačiau universitetuose pirmi 2 metai yra skirti bendrauniversitetiniams studijų dalykams ir labai dažnai yra mėgstama studijas trumpinti šių dalykų sąskaita arba yra kalbama, kad būtent tai turėtų būti daroma taip“, – teigia studentų sąjungos prezidentas Vytautas Kučinskas.

Šiemet per pagrindinį priėmimą į aukštąsias mokyklas iš viso studijuoti pakviesta per 20 tūkstančių stojančiųjų, o pirmadienį baigti registruoti papildomo priėmimo prašymai.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva