0

Ši idėja kauniečiams.lt žurnalistams kilo gavus pranešimą apie vieną buvusio savaitgalio kriminalą. Istorija tokia – visai šalia Kauno, Kaišiadorių geležinkelio stotyje sustojo prekinis traukinys. Viename iš atvirų vagonų rastos 38 dėžės, kuriose buvo po 500 vnt. pakelių cigarečių, pažymėtų Baltarusijos banderolėmis.

Koks jų likimas? O gi pagal įprastas procedūras jos tampa trašomis. Cigaretės naikinamos jas susmulkinant ir sumalant specialia technika. Reikalui esant tabako atliekos permalamos dar kartą. Vėliau ši masė sumaišoma su čia pat esančiu kompostu ir paliekama porai metų pūti, kol virsta techniniu kompostu. Tokį procesą prižiūri iš Lietuvos muitinės, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos sudaryta speciali komisija.

Bet gal būtų galima jas panaudoti efektyviau? Sekantys karo Ukrainoje aktualijas neblogai žino, kad viena iš deficitinių prekių ten dabar yra tabakas. Juk kiekviename kare cigaretės yra kareivių valiuta. Tad turime idėją mutinės pareigūnams – gal galima būtų paremti ukrainiečius kontrabandines baltarusiškas cigaretes persiunčiant jiems? Apie tai – trumpas mūsų vaizdo reportažas.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva