0

Kitąmet vyksiančiuose šalies vadovo rinkimuose vis mažiau nežinomųjų. Teisininkas Ignas Vėgėlė trečiadienį paskelbė kandidatuosiąs.

„Girdėdamas ir jausdamas daugybės Lietuvą mylinčių žmonių pasitikėjimą, apsisprendžiu dalyvauti ateinančiais metais vyksiančiuose Lietuvos prezidento rinkimuose <…> Aš neatstovauju jokiai politinei partijai ar interesu, nesu įsipareigojęs jokiam stambiam verslui ar ekonominei grupei. Nesu jokios politinės partijos narys – tuo labiau, nesu įsipareigojęs jokiai užsienio valstybei ar bet kokiai specialiai ar saugumo tarnybai“, – sakė jis.

Politikon patraukęs teisininkas yra dešiniųjų pažiūrų. Jis pasisako už žemesnę parašų kartelę referendumui surengti,  tradicinę šeimą, prieš LGBTQ idėjų propagavimą ir Stambulo konvenciją.

Kandidatas pasisako už esminę valstybės institucijų pertvarką, žada daug įstatymų iniciatyvų ir kadrinių pakeitimų.

I. Vėgėlė yra teisininkas, Mykolo Romerio universiteto profesorius, dvi kadencijas ėjęs Advokatų tarybos pirmininko pareigas (2014–2022 m.).

Anksčiau politikas nesėkmingai mėgino patekti į Seimą ir į Europos parlamentą.

Už I. Vėgėlę šiuo metu balsuotų 8,5 proc. gyventojų, rodo portalo „Delfi“ užsakymu bendrovės „Sprinter“ atlikta apklausa Šio tyrimo duomenimis jis yra trečioje vietoje po prezidento Gitano Nausėdos (19,3 proc.) ir premjerės Ingridos Šimonytės (10,1 proc.).

***

Pareigas einantis prezidentas G. Nausėda dar nėra paskelbęs ar kandidatuos, nors mažai kas tuo abejoja. I. Šimonytė yra “nominuota” konservatorių kandidatė. Apie savo planus miglotai kalba ir socdemų lyderė Vilija Blinkevičiūtė.

Keli paskelbti ar pasiskelbę kandidatai: Dainius Žalimas, Aurelijus Veryga, Mantas Varaška, Giedrimas Jeglinskas – remiami arba iškelti partijų.

Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus  dar spalį pranešė dalyvausiantis rinkimuose. Esama ir daugiau norinčiųjų.

Kol kas tik Rolandui Paksui yra pavykę įveikti vieną kadenciją pareigas jau ėjusį prezidentą, tačiau jo sėkmė buvo neilga – baigėsi apkalta ir nušalinimu.

Susijusi publikacija:

Ar gali I. Vėgėlė būti prezidentu? (video)

The post Ignas Vėgėlė kandidatuos į prezidentus (Video) appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva