0
Dalinkitės

Sekmadienio vakarą į Lietuvą iš misijos Ukrainoje grįžo medikų komanda – 12 gydytojų ir slaugytojų. Po 20-ties valandų kelionės autobusu Kaune sutikti medikai sakė, kad prie karo vaizdo ir garso priprasti sunku, taip pat džiaugėsi, kad karo niokojama šalis jau ir atsistato – grįždami pro Kijevą matė taisomas gatves, tiltus.

„Mūsų pagalba tikrai buvo reikalinga, ir ne tik karo sužeistiems kareiviams, bet nukentėjo ir daugybė civilių. Mūsų pagalba buvo ir medikamentai, ir priemonės, ir mūsų žinios“, – žurnalistams sakė iš Ukrainos grįžusi gydytoja Akvilė Vilkytė.

Pasak jos, medikų komanda dirbo ne prie fronto, kaip turbūt daugelis įsivaizduoja, bet civilinėje ligoninėje, ir itin sunkių karo sužeidimų jiems neteko gydyti, bet teko susidurti su daug šautinių ir sprogimų padarytų sužalojimų.

„Kad važiuosim ne į karo zoną, ne į patį frontą, mes žinojom, džiaugiamės, kad valstybė vertina ne tik mūsų žinias ir galimybę padėti ukrainiečiams, bet ir mūsų gyvybes, todėl į fronto liniją mes nevažiavom“, – pasakojo netolo Moldovos esančioje ligoninė dirbusi medikė.

Anot jos, darbas buvo panašus kaip Lietuvoje, tik – karo sąlygomis, skyrėsi ir sužalojimų pobūdis.

„(Dirbome) panašiai, tik, aišku, kad Lietuvoje mes neturime šautinių sužalojimų, tokio kieko sprogmenų, skeveldrų sužalotų žmonių. Mes negydėme pacientų, kurie ką tik iš karo lauko atnešti, kaip turbūt dauguma įsivaizduoja, tikrai taip nėra, visa medicina skirstoma į grandis, pirminė pagalba suteikiama karo lauke“, – kalbėjo moteris.

Ji teigė, jog personalas apsiprato su darbu karo sąlygomis, pavojaus signalais, tačiau pabrėžė, kad „prie karo garso ir vaizdo priprasti negalima“.

Medikė taip pat pasakojo, kad grįžtant į Lietuvą pro Kijevą jie matė atstatomus karo suniokotus kelius, tiltus, ir labai džiaugėsi, kad „Ukraina ne tik griūna nuo sprogmenų, bet ir kiek įmanoma ir atsistato, parodydami, kad jie nenugalimi“.

Sveikatos apsaugos ministerijos patarėjas Marius Čiurlionis sakė, kad antra komanda į Lietuvą grįš kitą savaitę, o kol kas daugiau medikų siųsti į Ukrainą neplanuojama, nes nėra tokio poreikio.

„Mes nuolatos bendraujame su Ukrainos apsaugos ministerija, kol kas jie tokio poreikio nėra identifikavę, jei bus išreikštas jų pageidavimas toliau plėtoti bendradarbiavimą, mes vertinsim tą situaciją. Iš esmės kaip ir pirmą kartą mes gavome labai aiškią ir tikslią žinutę iš Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos, kad jiems reikia pagalbos, reikia medikų, kurie galėtų atvažiuoti ir padėti, tai į ją iš karto ir atsiliepėm“, – žurnalistams sakė M. Čiurlionis.

Į Ukraina 24 medikų misija išvyko prieš dvi savaites. Pirmąją jie praleido sostinėje Kyjive, tačiau vėliau buvo perdislokuoti į didesnį krūvį patiriančias ligonines pietinėje šalies dalyje: viena grupė keliavo arčiau Moldovos sienos, kita – arčiau fronto linijos. Pastaroji grupė Ukrainoje liks dar savaitei.

Autorė Milena Andrukaitytė

BNS, Lietuvos naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis