0

Beveik metus gyvuojanti grupė „U`Elements“ vienija publikai jau gerai žinomus muzikantus: ją sudaro buvę „Subtilu-Z“ nariai akordeonininkai Povilas Velikis ir Dmitrijs Mihailovs, prie jų prisijungė būgnininkas Mihails Novikovs ir kontrabosininkas Armanas Isojanas. Taigi, tai – tarptautinis lietuvių-latvių-armėnų tandemas, keturi profesionalūs muzikantai, besidalijantys su publika savo originalia kūryba, rašoma grupės pranešime žiniasklaidai.

„Muzikantas turi augti, judėti pirmyn“, – įsitikinę Povilas Velikis ir Dmitrijs Mihailovs. „Grodami savo aranžuotą kitų autorių muziką, sukaupėme didelę patirtį. Tas procesas visuomet buvo malonus, bet jautėme, kad tai nėra mūsų lubos. Mes norėjome kurti patys.“ Taigi, kai pandemija sustabdė intensyvų koncertų srautą, atsivėrė proga stabtelėti ir pakeisti veiklos kryptį SAVO muzikos link.

Dabar, su grupe „U`Elements“, autorinė kūryba yra veiklos ašis. Per keletą pirmųjų darbo drauge savaičių muzikantai sukaupė didelį pluoštą savo originalios kūrybos – didesnį negu pakanka albumui išleisti, tad svarbią albumo ruošimo dalį sudarė kūrinių atranka ir jų tobulinimas.

Albumas „Warm White“ savo ritminiu turtingumu, ansamblio narių tarpusavio sąveika artimas džiazo estetikai, bet kūrėjų tikslas anaiptol nebuvo siekti žanrinio grynumo ir kreiptis į kažkurią apibrėžtą auditoriją. Tai yra laisva, nuoširdi kūryba, nesivadovaujanti kanonais ir besikreipianti į kiekvieną ausį, imlią išraiškingoms melodijoms, gyvai dinamikai ir meistriško atlikimo polėkiui.

„Manome, kad labai svarbu klausytis muzikos legaliai, nes tokiu būdu klausytojai prisideda prie turinio kūrimo,“ – tvirtina „U`Elements“ nariai. Šiais laikais muzikantų prašymas klausytis teisėtais būdais įgyvendinamas kaip niekad paprastai: albumo „Warm White“ takeliai pasiekiami Spotify, Deezer, Apple Music ir t.t. o svarbiausia – šią muziką galima išgirsti gyvai koncertuose.

Rugpjūčio 22 d. „U‘Elements“ koncertuoja Biržų pilies rūmų salėje, 25 d. – Kernavės piliakalnių apžvalgos aikštelėje, 26 d. – Rietavo malūno tvenkiny (arba Rietavo kultūros centre, jeigu oras būtų nepalankus), 27 d. – prie Baublių muziejaus, 28 d. – Šiaulių džiazo festivalyje Zubovų rūmų pievelėje, o rugsėjo 11-ąją – Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

Švęsdami savo debiutinio albumo leidybą, „U`Elements“ nariai dėkoja už paramą asociacijai AGATA, Lietuvos kultūros tarybai ir visiems klausytojams, kurie lankysis koncertuose ir klausysis „Warm White“ įrašų.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva