0

2021 09 13

Mecenavimo tarybos posėdyje jos pirmininke išrinkta Ieva Skaržinskaitė, Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pavaduotoja. Tarybos pirmininkės pavaduotoja tapo Laura Blaževičiūtė, Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentė.

Šiame posėdyje kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius taip pat pristatė kultūros ministro suburtą mecenavimo darbo grupę ir pagrindines jos darbo kryptis bei temas, kurios bus svarstomos rugsėjį ir spalį. Ši darbo grupė, vadovaujama V. Gasparavičiaus, parengs pasiūlymus sprendimams, kurie didintų visuomenės ir verslo įsitraukimą į kultūros mecenatystę, tobulintų esamą teisinį reglamentavimą – mecenavimo įstatymą ir kitus susijusius teisės aktus, gerintų netiesioginės valstybės paramos kultūrai mechanizmą.  

„Matome daug neišnaudotų galimybių tiek kalbant apie finansines paskatas prisidėti prie kultūros mecenatystės, tiek visuomenės nuostatų keitimo bei kultūros bendruomenės kompetencijų skatinimo. Todėl rengiame siūlymus, kurie užtikrintų platesnes galimybes įsitraukti į kultūros mecenatystę ir didintų finansavimo šaltinių įvairovę kultūrai“, – teigia V. Gasparavičius.   

Mecenavimo tarybos nuostatai buvo patvirtinti 2018 m. Pagrindinis šios tarybos tikslas – vertinti nacionalinių ir savivaldybės mecenavimo projektų bei mecenatų atitiktį ir teikti siūlymus Vyriausybei ar savivaldybės tarybai suteikti nacionalinio ar savivaldybės mecenato vardą. Kultūros ministerija iki spalio 1 d. laukia siūlymų suteikti nacionalinio ar savivaldybės mecenato vardą.

Mecenavimo taryba sudaroma trejiems metams, jai priklauso 8 nariai, deleguoti skirtingų institucijų.  

Gedimino Savickio (ELTA) nuotraukoje – Ieva Skaržinskaitė

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos