0

Tebevykstant ikiteisminiam tyrimui, kuris buvo padėtas 2024 m. sausį, dėl Merkinėje dažais apipilto paminklo Lietuvos partizanų vadui Adolfui Ramanauskui–Vanagui, vienas iš įtariamųjų perduotas ir apklaustas Lietuvoje, o kitas – Latvijoje.

Estijos pilietis buvo sulaikytas Estijoje šių metų vasario pradžioje ir vėliau perduotas Lietuvos teisėsaugai. Teismas tenkino prokuroro prašymą ir skyrė šiam įtariamajam suėmimą trims mėnesiams.

Antras įtariamasis, turintis dvigubą Estijos ir Rusijos pilietybę, buvo sulaikytas ir šiuo metu yra suimtas Latvijoje. Jis apklaustas vykdant Lietuvos prokurorų  išsiųstą  Europos tyrimo orderį. Latvijos pareigūnai šiam asmeniui taip pat yra pateikę įtarimus dėl nusikalstamų veikų, įvykdytų Latvijoje.

Ikiteisminiam tyrimui Lietuvoje  vadovauja ir jį organizuoja Kauno apygardos prokuratūra, tyrimą  atlieka Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.  Tyrimo metu  aktyviai bendradarbiaujama  su Valstybės saugumo departamentu ir Lietuvos kriminalinės policijos biuru.

Kaip jau buvo pranešta 2024 m. vasarį, bendradarbiaujant Lietuvos, Latvijos, Estijos saugumo ir teisėsaugos institucijoms, Estijoje ir Latvijoje buvo sulaikyti asmenys, kurie yra įtariami Rusijos specialiųjų tarnybų nurodymu vykdę įvairias nusikalstamas veikas trijose valstybėse.

The post Įtariamieji paminklo Merkinėje išniekinimu apklausiami Lietuvoje ir Latvijoje appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva