0

Riaušės prie Seimo Vilniuje ir neramumai migrantų stovykloje Rūdininkų poligone Šalčininkų rajone buvo organizuota ir koordinuota akcija, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Šiuo metu matome dvi gerai organizuotas akcijas – vieną prie Lietuvos Respublikos Seimo, kiti įvykiai, kurie vyko Rūdininkuose, tai rodo, kad yra organizuojama ir koordinuojama“, – trečiadienio naktį Seime žurnalistams sakė ji.

A. Bilotaitė abu įvykius apibūdino kaip antivalstybinę veiklą.

„Situacija yra tokia, kad tai yra hibridinė ataka, ką mes matome. Tie procesai, kas vyksta nelegalios migracijos kontekste, kai mūsų pajėgumai yra sukoncentruoti prie sienos ir apsaugos objektų, kai vyksta tokie iššūkiai, tokios nesankcionuotos iniciatyvos, o ne pilietinės išraiškos koks nors pasireiškimas, bet gerai organizuota antivalstybinė veikla, kuomet turime nukreipti savo pareigūnų jėgas nuo kitų objektų, tai galima traktuoti vienareikšmiai – kaip gerai organizuotą procesą“, – kalbėjo ministrė.

Keli tūkstančiai žmonių antradienį buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms. Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

Tuo pačiu metu Rūdninkų poligone, kur apgyvendinti neteisėti migrantai, buvo kilę neramumai dėl gyvenimo sąlygų. Iš stovyklos savavališkai buvo pasišalinę iki 20 neteisėtų migrantų.

Ministrė nekomentavo, kas organizavo, anot jos, šias koordinuotas akcijas.

Pasak jos, valstybė turi sutelkti visas pajėgas, kad užtikrintų sklandų Seimo darbą.

„Lietuvos parlamentas tai yra tautos atstovybė, kurioje priimami labai svarbūs sprendimai. Šiandien buvo ta diena, kai buvo labai svarbūs nacionalinio saugumo klausimai, jie buvo priiminėjami Seime, na ir tokios akcijos tai rodo, kad tai yra gerai organizuota ir veikiamos sąmoningai prieš Lietuvos valstybę“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Autoriai: Jūratė Skėrytė, Saulius Jakučionis

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva