0

2021 09 10

Pienininkystės ateitis Europos Žaliojo kurso kontekste – pagrindinė Balstogėje (Lenkijoje) įvykusio tarptautinio pienininkystės kooperatyvų forumo tema. Čia dalyvavo ne tik pieno sektoriaus atstovai. Savo įžvalgomis dalijosi ir įvairių šalių bei organizacijų ekspertai. Forume pranešimą skaitė ir Lietuvos žemės ūkio viceministras Paulius Lukševičius.

Diskutuodami apie Žaliojo kurso iššūkius ir galimybes renginio dalyviai pažymėjo, kad nepaisant to, jog „žalioji“ kryptis kelia iššūkių bei verčia gamintojus tobulinti ir ieškoti naujų gamybos būdų, tai yra ir galimybė prisidėti prie teigiamų pokyčių pasaulyje. Taip pat tai galimybė išplėsti rinkas, tiekiant joms tvarius produktus. Buvo diskutuojama ir apie pieno gamintojų padėties tiekimo grandinėje stiprinimą ir rizikos valdymo priemonių naudojimą.

Forumo metu įvyko Lietuvos ir Lenkijos žemės ūkio ministerijų bei Valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų (VMVT) atstovų dvišalis susitikimas. Šiame susitikime VMVT direktorius Mantas Staškevičius pristatė Lietuvos patirtį kovojant su afrikiniu kiaulių maru, o Lenkijos žemės ūkio ministerijos atstovai pasidalijo patirtimi apie Lenkijoje sukurtą fondą, skirtą populiarinti lenkiškus pieno gaminius.

Šiais metais forume dalyvavo apie 17 ekspertų iš skirtingų organizacijų,  tokių kaip Europos pieno perdirbėjų asociacijos, Europos pieno produktų prekybininkų asociacijos, ES kooperacijos komiteto COPA-COGECA, Naujosios Zelandijos pieno kooperatyvo „Fonterra“, valstybės ir mokslo institucijų atstovai.  

Forumą organizuoja Lenkijos pieno kooperatyvų asociacija. Šis renginys yra vienas didžiausių pienininkystės renginių Centrinėje ir Rytų Europoje.

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos