0

Pranešama, kad Izraelio pajėgos aptiko pakankamai platų tunelį, kad „Hamas” lyderis galėtų važiuoti savo automobiliu po Gazos Ruožu. Šis praėjimas buvo rastas, kai pastarosiomis savaitėmis kariai atkasė daugiau teroristinės grupuotės požeminių tinklų, pranešė „New York Times”.

Iki praėjusio mėnesio buvo manoma, kad tuneliai po anklavu driekiasi apie 250 mylių.
Tačiau laikraščio cituojami aukšto rango Izraelio gynybos pareigūnai teigė, kad, atsižvelgiant į naujausius atradimus, skaičiavimai buvo patikslinti ir dabar manoma, kad tinklo ilgis siekia 350-450 mylių.

Pats Gazos ruožas yra tik apie 25 mylių ilgio ir 6 mylių pločio. Vienas tunelis “tęsėsi beveik trijų futbolo aikščių ilgio ir buvo paslėptas po ligonine”, pranešė „New York Times”.

Kitas, pasak laikraščio, “buvo pakankamai platus, kad juo automobiliu galėtų važiuoti aukščiausio rango „Hamas” pareigūnas”.

Požeminio tinklo sunaikinimas buvo vienas iš pagrindinių Izraelio karo tikslų, tačiau vienas pareigūnas laikraščiui sakė, kad sunaikinti šią sistemą gali prireikti ne vienerių metų.

Aukšto rango kariškiai leidiniui „The Economist” sakė, kad Izraelio gynybos pajėgos (IDF) nesugebės sunaikinti viso tinklo. Tam reikėtų sudaryti kiekvieno tunelio žemėlapį, patikrinti, ar jame nėra įkaitų, ir padaryti jį nepataisomą.

Pastarieji bandymai sunaikinti tinklą užliejant jį jūros vandeniu buvo nesėkmingi, o anksčiau IDF
pripažino, kad dar nepavyko sunaikinti pusės požeminių koridorių Gazoje.

Pasak „New York Times”, kariuomenės vadus nustebino tunelių kokybė ir gylis. Du laikraščio cituojami pareigūnai apskaičiavo, kad į tinklą veda beveik 5 700 atskirų šachtų.

Izraelio Reichmano universiteto tunelių karybos ekspertė Dafnė Ričemond-Barak (Daphné Richemond-Barak) teigė, kad Izraelio užsibrėžtas tikslas išnaikinti „Hamas” priklauso nuo tunelių sunaikinimo.

„Jei norite sunaikinti „Hamas” vadovybę ir arsenalą, turite sunaikinti tunelius”, – sakė jis laikraščiui „New York Times”. Tai esą susiję su kiekviena karinių misijų dalimi”.

Keli izraeliečiai, kuriuos „Hamas” laikė įkaitais po šios grupuotės spalio 7 d. išpuolio, po išlaisvinimo kalbėjo apie po Gazos Ruožu besidriekiančius voratinklį primenančius statinius.

„Mes nuėjome po žeme ir dvi ar tris valandas vaikščiojome kilometrus šlapiais tuneliais, tikru tunelių voratinkliu”, – dar spalio pabaigoje žurnalistams pasakojo 85 metų Yocheved Lifshitz.

The post Izraelis aptiko pakankamai platų tunelį, kad „Hamas” lyderis galėtų juo įvažiuoti savo automobiliu appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis