0

2021 08 16

Praėjusią savaitę Kaune vyko įtemptos neblaivaus vairuotojo gaudynės. Paaiškėjo, kad automobiliu „Ford Mondeo“ nuo pareigūnų bėgęs vyras – tas pats pažeidėjas, vos prieš dvi savaites nuo policijos Kauno gatvėmis sprukęs su motociklu. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Praėjusį ketvirtadienį, rugpjūčio 12 d., apie 11.40 val. Kaune, Veiverių g., patruliuojantys policijos pareigūnai pastebėjo pro juos dideliu greičiu pravažiavusį automobilį „Ford Mondeo“, kurio vairuotojas nesegėjo saugos diržo. Pareigūnams pradėjus vytis minėtą automobilį ir davus aiškius nurodymus sustoti, šis tik dar labiau padidino greitį ir nepakluso pareigūnų reikalavimams. Į pagalbą pasitelkus dar vieną pareigūnų ekipažą, automobilio gaudynės tęsėsi Garliavoje, Vytauto ir S. Lozoraičio gatvėse. „Ford“ vairuotojui pasukus į akligatvį, jo vairuojamas automobilis dar kurį laiką važiavo bekele, kol galiausiai sustojo, ant skardžio pakibus trimis ratais. Iš automobilio išlipęs vairuotojas bandė pasišalinti iš įvykio vietos, tačiau netrukus buvo sulaikytas pareigūnų. Bendraujant su vairuotoju, nuo jo sklido alkoholio kvapas, vyras pripažino vartojęs alkoholio ir iš vakaro, ir ryte bei aiškino nepaklusęs pareigūnų reikalavimui sustoti, nes neturėjęs vairuotojo pažymėjimo. Jam nustatytas lengvas girtumas – 0,65 prom. 
Netrukus paaiškėjo, kodėl vairuotojas taip baiminosi akistatos su pareigūnais ir kodėl neteko vairuotojo pažymėjimo – pareigūnai nustatė, kad tai tas pats pažeidėjas (gim. 1980 m.), vos prieš porą savaičių, liepos 25 d., nuo pareigūnų Kauno gatvėmis sprukęs su motociklu. Tąkart vairuotojas taip pat buvo neblaivus (nustatytas lengvas girtumas – 0,45 prom.) ir aktyviai priešinosi sulaikomas. Už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus vairuotojui buvo paskirta 2 tūkst. eurų bauda, atimta teisė vairuoti transporto priemones maksimaliam 5 metų laikotarpiui ir konfiskuotas motociklas. Tačiau pamokos neišmokęs vairuotojas, neblaivus ir beteisis vėl sėdo už automobilio vairo. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str. Už tai asmeniui gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 2-ojo sk. prokurorai.
Pareigūnai džiaugiasi, kad išvengta skaudžių nelaimių – nei vairuotojas, nei gyventojai, nei pareigūnai gaudynių metu nenukentėjo ir įspėja, kad tokie įžūlūs Kelių eismo taisyklių pažeidimai nebus toleruojami.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos