0
„Labai dėkoju aktyviausioms ir skatinu kitas savivaldybes padėti mokykloms organizuoti mokinių testavimą. Nebijokime nustatyti atvejus mokyklose, tai reiškia, kad mums pavyksta surasti sergančius ir taip apsaugoti aplinkinius. Testavimas yra patikima viruso valdymo priemonė, ji  leidžia laiku nustatyti susirgimo atvejus, stabdyti plitimą tiek švietimo įstaigoje, tiek ir už jos ribų. Nenustatyta liga nedingsta – ji plinta toliau, ir baigiasi sunkiau valdomais protrūkiais ir sveikatos sistemos trikdžiais“, – sakė J. Šiugždinienė.
Pasak ministrės, anksčiau būta nuogąstavimų, kad nustačius susirgimo atvejus, visa klasė turės izoliuotis ar mokykla bus uždaryta. Tačiau naujos izoliacijos taisyklės yra lankstesnės: užtenka 10 dienų izoliuotis tik sergantiesiems, o atlikę testus, sveiki vaikai galės toliau mokytis klasėse.
Merai dalijosi įžvalgomis, kad izoliacijos taisyklių pakeitimą teigiamai vertina  tėvai, todėl testavimo apimtys turėtų augti. Susitikime dalyvavę Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai patikino, kad testų yra pakankamai, jų tikrai nepritrūks.
Ministrė taip pat prašė, esant galimybei, aktyviau skatinti mokinių testavimą, ieškoti įvairesnių vakcinacijos prieinamumo priemonių. Pavyzdžiui, kai kuriose savivaldybėse į mokyklas vyko skiepų autobusiukai ir taip buvo sudarytos sąlygos skiepytis ir tėvams, ir tėvų sutikimą turintiems mokiniams.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos
Komunikacijos skyrius
El..p. info@smm.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos