0

Vladimiras Putinas perkėlė  savo karą prie NATO sienos, į ką griežtai sureagavo Vašingtonas. Po raketų smūgio užsienio kovotojams 15 mylių atstumu nuo Lenkijos, Jungtinės Amerikos Valstijos perspėjo Rusiją, kad ji susidurs su NATO “visa jėga”, jei bus atakuota aljanso šalies teritorija. Apie tai pirmadienį praneša The Telegraph.

Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake’as Sullivanas užsiminė, kad NATO įsitrauktų į tiesioginį konfliktą su Rusija, jei Maskva net ir netyčia smogtų NATO teritorijai. Kabineto ministras Michaelas Gove’as perspėjo, kad V. Putinas “stumia ribas” kare. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vėliau pakartojo raginimus įvesti neskraidymo zoną virš savo šalies ir perspėjo: “Jei neuždarysite mūsų dangaus, tik laiko klausimas, kada Rusijos raketos nukris jūsų teritorijoje, NATO teritorijoje.”

Rusija gyrėsi minėtu smūgiu nužudžiusi “iki 180” užsienio kovotojų ir sunaikinusi Vakarų paaukotų ginklų talpyklą, panaudojusi ilgojo nuotolio raketas, nukreiptas prieš karinį mokymo centrą netoli Lvovo miesto.

Nuožmus Ukrainos pasipriešinimas, kaip nurodo The Telegraph pateikiama analizė, sulėtino Rusijos sausumos invaziją, o didžiulis tankų konvojus pakeliui į Kijevą, kaip pranešama, sustojo. Mat jam sunkiai sekasi susidoroti su degalų trūkumu. Ukraina savo pagrindinius smūgius nukreipė į okupacinių pajėgų aprūpinimo linijas.

Rusija kreipėsi į Kiniją dėl karinės įrangos ir paramos jos puolimui palaikyti, pranešė aukšto rango JAV pareigūnai. Šalies ekonomikai kenčiant nuo sankcijų, Maskva kreipėsi pagalbos į Pekiną. Vašingtonas yra sunerimęs dėl šių pranešimų ir perspėjo dėl “pasekmių”, jei Pekinas padės Rusijai.  Pastarasis atmetė Vašingtono įtarimus ir pareiškė, kad JAV skleidžia melą dėl Kinijos vaidmens Ukraino kare.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis